خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩۳/۱/٢۸

بسم رب المنتظر

نامگذارى

انسان در آغاز زندگى تابلویى را بر دوش مى‏ گیرد که تا آخرین لحظات زندگى با آن تابلو و علامت ‏شناخته مى‏ شود و آن نام کودک است. اگر هر کشورى براى معرفى خویش پرچمى ویژه دارد. نام کودک پرچمى است که بر فراز قله شخصیت کودک و در کشور زندگى او برافراشته مى ‏شود از این روى اسلام بر انتخاب نام زیبا تاکید بسیار کرده است و توجه به معانى و اثرات جانبى اسم ها را یادآور شده است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩۳/۱/٢۸

بسم رب المنتظر

سبک زندگی اهل بیت(علیهم السلام)در کلام رهبری

سبک زندگی اهل بیت(ع)


ادامه مطلب ...
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩۳/۱/٢٧

بسم رب المنتظر

تربیت فاطمی

الگوى تربیت

تربیت(یعنى به فعلیت درآوردن همه استعدادهاى بالقوه انسان) کار بزرگ پیامبران و علت انگیزش و بعثت آنان تربیت است و تنها کسانى مى‏ توانند به حقیقت، این هنر را داشته باشند که از چشمه‏ سار زلال نبوت سیراب شده و از مکتب آنان درس گرفته باشند و حضرت فاطمه(علیهاالسلام) شاخسار درخت نبوت بلکه میوه آن درخت است از این روى در تربیت فرزند، بهترین الگو براى هر کسى است که مى‏ خواهد نقش پدرى یا مادرى خویش را به طور کامل اجرا کند و به درستى این وظیفه‎ای سترگ بگذارد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩۳/۱/٢۱

بسم رب المنتظر 

سبک زندگی شهید سید مرتضی آوینی

زندگی شهید سید مرتضی آوینی


ادامه مطلب ...
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩۳/۱/۱٥

بسم رب المنتظر

جوانی،یکی از نعمت های بسیار مهم الهی است

1)جوانی، دوران تربیت مهدی یاور

از آنجا که از منظر تربیتی و روان شناسی اسلام دوران سوم تربیتی که مصادف با هفت سال سوم ( از 15 تا 21 سالگی) و یاری فرزند برای پدر و مادر و اعضای خانواده نام گرفته است، این دوران خطیر و حساس را در فرآیند تربیت مهدوی، دوران "مهدوی یاوری" نام نهاده ایم..


ادامه مطلب ...
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩۳/۱/۱۱

بسم رب المنتظر

فاطمیه


ادامه مطلب ...
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩۳/۱/۱۱

بسم رب المنتظر

سبک زندگی شهیده فاطمه جعفریان  

سبک زندگی قرآنی    


ادامه مطلب ...
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩۳/۱/٧
بسم رب المنتظر

مسابقه اینفوگرافی پیوندهای بهار و امام زمان(عج)
 
با بهاران روزی نو می رسد، و ما همچنان چشم به راه روزگاری نو.

اکنون که جهان و جهانیان مرده اند، آیا وقت آن نرسیده است

که مسیحای موعود سر رسد؟

و یحیی الارض بعد موتها

" شهید سید مرتضی آوینی "

ادامه مطلب ...
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩۳/۱/٤

بسم رب المنتظر

ادامه راهکارهای عملی در تربیت نوجوان مهدی باور

و) استفاده کنترل شده تربیتی از رسانه ها تلوزیون، ماهواره، اینترنت و در یک کلام رسانه ها زمانی مهمان های سرزده و ناخوانده خانواده ها به شمار می رفتند. اما امروزه دیگر صاحب اختیار خانه ها و خانواده ها گردیده اند که برای تربیت فرزندان ما طرح و برنامه  می ریزند و به جای والدین تصمیم می گیرند.

رسانه بی طرف نیست نکته مهمی که خانواده ها در فرایند تربیت مهدوی فرزندان باید بدان توجه کنند، این است که هیچ رسانه دیداری یا شنیداری از رسانه های رایج دنیا بی طرف نیستند، بلکه هر رسانه ای با هدف و آرمان ویژه در پی رنگ دادن جامعه و خانواده ما و دنبال تاثیرگذاری در فرایند تربیتی فرزندان ما است.

رسانه ها می توانند نقش تخریبی غیر قابل جبران در فرایند تربیتی اعضای خانواده ایفا کنند که جلوه هایی از آن عبارتند از: عوض کردن ادبیات گفتاری اعضای خانواده ها، ایجاد تغییر در نگرش ها و منش ها، نهادینه ساختن ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی به شکل هنجار و تخریب عواطف و احساسات و....

راهکار های عملی در استفاده تربیتی از رسانه راهکار های عملی در استفاده بهینه و کنترل شده تربیتی از رسانه خلاصه وار عبارتند از:

1.تقوا رسانه ای

رمز عبور سالم خانواده از بازار پرجنجال و پرزرق و برق رسانه های داخلی و خارجی، رعایت "تقوای رسانه ای" است.

تقوای رسانه ای به معنای گزینش رسانه و انتخاب برنامه های سازگار با فرایند تربیت اسلامی و مهدوی اعضای خانواده است.

2.استفاده خانوادگی ازرسانه

همراهی و جمع گرایی، دست مایه هدایت و تربیت است. مراقب باشیم که در فضای خانه و خانواده، به هیچ وجه و در هیچ شرایی اجازه عادی شدن تماشای صحنه های مبتذل و غیر ارزشی را به چه صورت فردی و چه به صورت جمعی ندهیم.

3.ایجاد جایگزین مناسب

برای کاستن از تعلق خاطر و دلبستگی اعضای خانواده به رسانه، ایجاد جایگزین مناسبتی همچون انس با طبیعت، ورزش، روی آوردن به هنر به ویژه هنرهای خانگی و...ضروری است.

ه)تربیت جنسی

تعریف تربیت جنسی

تربیت جنسی، عبارت است از فراهم آوردن زمینه ها و عوامل مربوط به غریزه جنسی به گونه ای که استعدادهای شخصی فرد شکوفا شود و او را در رسیدن به کمال مطلوب اختیاری اش، یاری رساند. بدین سان هدف از "تربیت جنسی" فرزند در فرایند تذبیت مهدوی، ارائه آگاهی ها و آداب لازم به فرزند درباره چگونگی کنترل و ارضای درست غریزه جنسی و فراهم آوردن زمینه های ازدواج موفق و به هنگام فرزند است تا او را در جهت رسیدن رشد و کمال و تربیت مهدوی اش یاری نماید.

روش های پیشگیری از بروز انحرافات جنسی در این نوشتار، راهکارهای مختلف که متون دینی به صورت پراکنده ارائه شده، در قالب پنج روش  مطرح می شود:

1.روش تربیتی معرفت انگیز همراه با محبت

2.روش تربیتی استعاذه

3.روش تربیتی تغییر موقعیت

4.فرار از موقعیت آسیب زا

5.اجتناب از دوستان وسوسه گر

6.روش تربیتی تحمیل به نفس

ادامه دارد...

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا