خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩٤/٧/۱٦

بسم رب المنتظر

خانواده؛ سرچشمه پیشرفت جامعه

روز خانوداه

اگر در سرچشمه ترقی و پیشرفت تمدن بیندیشیم و در جست و جوی منبع شعاع ارزش ها، فضیلت ها، کارهای نیک و خاستگاه های اخلاق در محافل اجتماعی باشیم، خواهیم دید که همه اینها از نظام خانواده هایی به هم پیوسته و سرشار از عاطفه سرچشمه می گیرد.

پس اگر بنای خانواده در جامعه بر پایه فضیلت و اخلاقی نیکو استوار باشد، روح همکاری، برادری و محبت بر آن جامعه حاکم خواهد شد و آن جامعه با اتحاد و انسجام، اهلیت پذیرش امانت الهی را در زندگی خواهد داشت.

اگر خانواده به انحراف، بدی ها و پراکندگی گرایش داشته باشد، جامعه به تزلزل و انحطاط خواهد گرایید و اگر زمینه این انحراف ها بیشتر شود، جامعه به گمراهی و تباهی کشیده خواهد شد.

بنابراین، خانواده، هویت جامعه و نشانه های امت را بر دوش می کشد و اگر آن را به یک هرم تشبیه کنیم، پدر در رأس این هرم، مسئول مراقبت و حمایت از همسر خویش است که او نیز پایه دوم خانواده و مسئول تربیت فرزندان و سامان دهی امور خانه است.

منبع:

http://www.hawzah.net

نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩٤/٧/۱٠

بسم رب المنتظر

اسلام تمامی مسلمانان را به کار و تلاش تشویق می کند و به بی تحرکی و سستی و تنبلی هشدار می دهد.

امام رضا(علیه السلام) کار برای اقتصاد خانواده را ارزشی جهاد گونه معرفی می کنند: کسی که برای زندگی زن و فرزند خود مشغول کسب و کار است ثوابش از مجاهدان راه خدا بزرگتر است.(1)

دیدگاه ایشان درباره کسب و کار این گونه بود: آن کس که کار بیشتری می کند تا درآمدش برای خود و کسانش بسنده باشد در نزد خدا پاداشی بزرگتر از پاداش مجاهد فی سبیل الله دارد.(2)

منابع:

منشور زندگی در منظر امام رضا علیه السلام، محمد باقر پورامینی، ص65

1. بحارالانوار، ج75، ص338

2. مثنوی معنوی، دفتر 1، بیت1829

نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩٤/٧/۱

آثار و برکات صلوات

صلوات

در نگاه حضرت رضا (علیه السلام) صلوات از جانب خداوند رحمت و از طرف فرشتگان تحیت و پاکی و از طرف مؤمنان دعاست(1). در احادیث نقل شده از امام، به برخی آثار صلوات اشاره شده است که توجه و درنگ در آن لازم است:

1-هر کس قدرت ندارد کفاره گناهان خود را بدهد، باید بر محمد و آل او (صلوات الله علیه و آله و سلم) صلوات بفرستد که صلوات گناهان را از بین می برد.(2)

2-صلوات بر محمد و آل او (صلوات الله علیه و آله و سلم) در نزد خداوند ثواب تکبیر و تهلیل را دارد.(3)

3-هر کس بعد از نماز صبح و مغرب، قبل از اینکه از جای خود حرکت کند یا با کسی سخن بگوید، صلوات بفرستد، خداوند صد حاجت او را روا می کند" هفتاد حاجت در دنیا و سی حاجت در آخرت.(4)

منابع:

منشور زندگی در منظر امام رضا علیه السلام، محمد باقر پورامینی، ص65

1. صدوق، ثواب الاعمال، ج1، ص187

2. عیون اخبار ارضا(علیه السلام)، ج1، ص294

3.همان

4. ثواب الاعمال، ج1، ص187

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا