خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.

انواع انتظار فرج 

انتظار فرج دو گونه است:
1-انتظاری که سازنده، نگهدارنده، تعهدآور و نیروآفرین و تحرک ‌بخش است به گونه ای که می‌تواند نوعی عبادت و حق پرستی شمرده ‌شود. 
2-انتظاری که گناه، ویران گر، اسارت بخش و فلج کننده است.

انتظار سازنده :

حدیث معروف یملأالله به الارض قسطاً و عدلاً بعد ما ملئت ظلماً و جوراً. تقویت کننده و مؤید نظریه انتظار سازنده است و نه مؤید نظریه انتظار مخرب. زیرا در این حدیث نیز تکیه بر ظلم و سخن از گروه ظالمی است که مستلزم وجود گروه مظلوم است و می رساند که قیام مهدی برای حمایت مظلومانی است که استحقاق حمایت دارند.
بدیهی است که اگر گفته می شد یملأالله به الارض ایمانا و توحیدا و صلاحاً بعد ما ملئت کفرا و شرکا و فسادا، مستلزم این نبود که لزوماً گروهی مستحق حمایت وجود داشته باشد. چرا که در آن صورت استنباط می‌شود که قیام مهدی موعود برای نجات حق از دست رفته و به صفر رسیده است نه برای گروه اهل حق، ولو به صورت یک اقلیت.
شیخ صدوق طبق روایتی از امام صادق می گوید این امر تحقق نمی پذیرد مگر اینکه هریک از شقی و سعید به نهایت کار خود برسد. پس سخن در این نیست که سعیدی در کار نباشد و فقط اشقیاء به منتها درجه شقاوت برسند.

منبع: سپیده امید ـ صفحه 92
مرکز پژوهش اسلامی صدا و سیما ـ سیدحسین اسحاقی

معنی انتظار واقعی سازنده 

انتظار دعوت به نپذیرفتن باطل است. نپذیرفتن بردگی و ستم، انتظار مقاومت در برابر هر ناحق و هر ستم و ستمگری، مجاهدت های خستگی ناپذیر شیعه در طول تاریخ گواه بر این است که در این مکتب سازش و سستی راه ندارد و به شیعه منتظر زمان داده اند که سلاح خود را همیشه آماده داشته باشد. 
باید هم چنین باشد. چرا که منتظران برپایی عدالت، باید خود به عدالت و داد تعهد داشته باشند کجا انسان معتقد متعهد در دوران عمر خویش ساکت می‌نشیند و هر ظلم و ناحقی را تحمل می‌کند و آرمان اعتقادی و تعهدی خویش را به کناری می‌نهد تا پس از سالها مصلح موعود بیاید و عقاید و تعهدات او را تحقق بخشد. 
آیا تکلیف مسلمانان این است که بنشینند تا شاهد برباد رفتن دین و ناموسشان باشند؟ آیا تکلیف مسلمان این است که زیر سلطه کافران بروند در صورتی که خداوند می فرماید: (آیه4 سوره نساء) وَلَن یَجْعَلَ اللّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلاً. (خداوند هرگز نخواسته که کافران بر مومنان سلطه یابند.)
همان منبع ـ صفحه 92

انتظار در قاموس امام خمینی مفهوم آمادگی فردی و اجتماعی برای برپایی دولت کریمه حضرت مهدی را دارد. ایشان واژه انتظار را که با سکون و سکوت، تحمل ظلم، دم فروبستن و درجا زدن به امید برآمدن دستی از غیب مرادف شده بود و خارج کرده بلکه ابزاری برای دگرگون کردن وضع موجود و حرکت به سوی آینده موعود معرفی نمودند.

همان منبع ـ صفحه 97

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا