خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.

آثار و برکات انتظار

با اعتقاد به این حقیقت که امر فرج امام زمان هر صبح و شام بلکه هر لحظه و ساعتی امکان وقوع دارد آثار زیر می تواند در یک منتظر بروز کند.

پیش از هر چیز و هرکس یاد امام و ظهور ایشان دلها را پر می کند و آنقدر که به فکر ایشان هستیم فکر دیگری ما را مشغول نمی کند. هر کاری که خدا و امام زمان را ناخشنود می سازد انجام نمی‌دهیم و اگر خطایی و گناهی از ما سر زده است در این فاصله همه همت خود را برای توبه و جبران آن به کار می بندیم.... حقی از دیگران بر عهده ما باقی مانده یا ظلمی در حق کسی مرتکب شده ایم به سرعت درجهت حلالیت طلبی اقدام می‌کنیم و  اگر عهد و پیمانی با امام خود بسته بودیم اما در عمل به آن پای‌بند نبوده‌ایم کمال سعی خود را انجام می‌دهیم تا به آن عمل کنیم. عبادت‌های ما معنویت و اخلاص بیشتری پیدا می کند. نمازهای ما با گذشته تفاوت خواهد کرد و با حضور قلب بیشتری خواهد بود. محال است که بیش از حد ضرورت و اضطرار عمر خود را صرف امور دنیوی کنیم. نه تنها فکر انجام دادن گناه به ذهنمان خطور نمی‌کند بلکه حتی دریغمان می‌آید که کار مباح انجام دهیم. تلاش براین است که درجهت کسب رضای خدا و جلب خاطر امام بکوشیم. بالاترین نگرانی ما این است که نکند وقتی حضرت تشریف بیاورند توجهی به ما نکنند و یا خدای نکرده از ما روی بگردانند. علاوه براین در آرزوی یاری ایشان و نیز لبخند رضایت ایشان لحظه شماری می‌کنیم. خدا را شکر می‌کنیم که می‌توانیم امکانات مالی، آبرویی، زندگی و هستی خود را فدای قدوم محبوب عزیزتر از جان خود کنیم. آنگاه پس از خود سایر مؤمنان را آماده استقبال می کنیم. سوز انتظاری که خداوند سرسوزنی از آن را به ما ارزانی داشته است در حد توان خود به سایر مؤمنان سرایت می دهید و در نتیجه همگی به استقبال و یاری عزیز فاطمه می‌شتابیم.

صفحه 200 تا 203 ـ سلوک منتظران

آثار انتظار

زندگی با یاد امام زمان از جنبه تربیتی بسیار بسیار سازنده است و خیرات و برکات زیادی از این طریق به شخص منتظر می رسد. یاد امام و توجه دائمی به ایشان باعث می‌شود که انسان در همه صحنه‌های زندگی اش مطابق با خواست ایشان عمل کند و حرکات و سکناتش را با پسند ایشان تنظیم کند. شاهد دانستن ایشان در همه امورـ چه کارهای پنهان و چه آشکارـ سبب می‌شود تا منتظر فرج دست از پا‌ خطا نکند و همواره مسیری را پیش بگیرد که به جلب رضای خاطر امامش اطمینان حاصل کند حفظ دین برای این شخص مهم تر از هر مساله دیگری است و حاضر نیست به هیچ قیمتی و برای رسیدن به هیچ لذتی از کسب خشنودی امامش صرف نظر کند چون می داند اهل تقوی محبوب مولایش است در تهذیب نفس خویش از رذائل اخلاقی و مفاسد روحی می‌کوشد و نمی تواند خود را در وضعیتی ببیند که اگر مولایش ظهور فرمود از دیدن روی ایشان شرمندگی و خجالت بکشد. لذا خود را همواره به گونه ای می‌سازد که در اولین نگاه لبخند خشنودی مولا را به روی خود امید داشته باشد.
و درچنین زمانی زمان «نَحنُ نَقول الحمد لله رب العالمین» فرا می‌رسد. چنین الحمدلله‌ای هرگز در عمر خود نگفته ایم و روزی همگی به انجام این عبادت بزرگ رستگار می‌شویم.                                                                                     به امید آن روز

صفحه 208 ـ 209 سلوک منتظران (سیدمحمد بنی هاشمی)

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا