خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.

امام عین الانسان است

خداوند برای هدایت انسان ها، عین الانسان را که همان امام باشد خلق فرموده تا هر کس که بخواهد به انسانیت واقعی دست یابد با توجه به امام معصوم این کار برایش ممکن گردد. عین الانسان را می توان با مثال آب به عنوان عین تری به ذهن نزدیک نمود. مثلاً ما برای سیراب شدن باید به عین تری رجوع کنیم و یا برای شور کردن از نمک که عین شوری است استفاده کنیم.

لذا همان طور که خداوند نمک را برای شوری و آب را برای سیرابی قرار داده عین الانسان یا انسان کامل که همان امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است را تنها راه انسانیت قرار داده است یعنی، من و شما به اندازه ای که به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) خود نزدیک شویم بهره ای از انسانیت داریم، به همین دلیل در دعاهایمان می گوییم خدایا بر ما منت بگذار و قلب امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را از ما راضی کن!

خداوند برای این که ما آدم بشویم آدمیت مطلق را آفریده است، پس هر کس که به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نزدیک تر است انسان تر و هر که از او دور تر است از انسانیت دورتر است و در واقع آدم نیست بلکه ظاهرش آدم است او کسی است که در ظاهر منظم و مرتب به آداب انسانی است ولی به علت محروم بودن از توجه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به قلب او در اثر دوری و عدم شناخت امام خویش همچون حیوان مؤدب در ظاهر انسانی می باشد. چرا که هیچ یک از حرکات و افعالش با پشتوانه انسانیت انجام نمی گیرد.

انگلیسی ها مشهور به منظم بودن هستند اما برای چه هدفی؟ برای این که آدم شوند یا برای این که دنیا را بیشتر بخورند و یا مثل یک خوک منظم شهوترانی کنند؟

پس کاملا عنایت داشته باشید که آدم شدن فقط در ارتباط با انسان کامل به دست می آید.

مبانی معرفتی مهدویت / اصغر طاهرزاده ، ص32 و 133

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا