خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.

همت مضاعف ایرانیان زمینه ساز ظهور

واحد نشریه فرهنگسرای تخصصی مهدویت در مصاحبه ای با حجت الاسلام و المسلمین دکتر سهرابی عضو هیأت علمی پژوهشکده مهدویت از ایشان خواست تا با توجه به نامیدن سال 89 به سال همت مضاعف و کار مضاعف ارتباط میان همت مضاعف و کار مضاعف را با حرکت به سوی ظهور توضیح دهند همچنین نقش ایرانیان را به ظهور حضرت حجت را نیز بیان کنند.

ایشان اینگونه بیان فرمودند: روایتی از امام صادق (علیه السلام) داریم که می فرمایند: دو چیز هستند که انسانها را از تعالی طلبی باز می دارند یک، کوتاهی همت و دیگری ضعف در نگرش.

اگر بخواهیم از منظر آسیب شناسی موضوع تعالی طلبی را واکاوی کنیم، از آنجایی که همه ی انسانها به دنبال پیشرفت و فتح قله های بلند هستند باید توجه به آسیب های این موضوع نیز داشته باشیم.

یعنی کسانی می توانند تعالی طلبی داشته باشند که کوتاه همت نباشند و کسانی می توانند کوتاه همت نباشند و که تعالی طلب باشند  و برای اینکه به آن تعالی طلبی دست یابند نباید ضعف در نگرش داشته باشند.

انسانهای تعالی طلبی نیازمند به 3 شاخص هستند:

1- انگیزش بلند  

2- پژوهش   

3- نگرش قوی

برای اینکه یک جامعه به تعالی طلبی دست یابد باید در مرحله ی اول از این روحیه ی علم طلبی قوی برخوردار باشد.

تعالی طلبی اولین پایه و اولین زیر ساخت و کانونی ترین محور همت و انگیزش است.

هر چه همت و انگیزش اجتماعی بالا باشد پژوهش ها فراوان می شود انگیزش و همت با پژوهش و نگرش رابطه ی مثبت دارد.

جامعه ای که از نگرش قوی برخوردار است، آماده ی نهضت نرم افزاری است که قابلیت تولید علمی و تعالی طلبی را در خودش رقم زده است چنین جامعه ای توانایی لازم را دارد که به مرحله ی تولید علم برسد.

در مجموعه ی روایات است که ایرانیان مردمی از نسل سلمان، توانایی دست یابی به علم هرچند در ثریا باشد را دارند.

لوکان العلم منوطاً باثریا لتناوله رجال من فارس   (بحارالانوار ج1 ص195)

اگر علم درثریا هم باشد، مردانی از فارس به آن دسترسی پیدا می کنند و آن را به چنگ خود در می آورند. (پیامبر اکرم"ص")

هنگامیکه چنین جامعه ای از انگیزش ها و پژوهش های قوی برخوردار شود و توانایی تولید علم را پیدا کند آمادگی لازم برای ظهور امام زمان (عج) را پیدا می کند و فرهنگ مهدویت را جهانی می سازد.

و در پایان ایشان بحث را با حدیتی از پیامبر اکرم (ص) به اتمام رساندند.

یخرُجُ اناس من المشرق فیوطئون للمهدی سلطانه

مردمی از مشرق زمین قیام می کنند و مقدمات حکومت مهدی (عج) را فراهم می نمایند.                                                                                     مجلسی، بحار الانوار،ج51 ص87

 

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا