خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.


با توجه به بحث روزافزون منجی گرایی و موعود باوری و سیر اندیشه مهدویت، لازم است راههایی با کاربرد بالاتر جهت توسعه ی این فرهنگ اندیشیده شود. از جمله این راهکارها افزایش توجه و عنایت عموم مردم از یک روز نیمه شعبان به ده  روز به عنوان دهه مهدویه(10 تا 20 شعبان)،‌چه مزیتی بالاتر و بهتر از اینکه در یک دهه بتوان افکار عموم را نسبت به حضرت مهدی ارواحنا له الفداء جلب نمود و ایشان را با معارف آن حضرت آشنا کرد. همان گونه که با قرار دادن دهه ای به نام سیدالشهداء علیه السلام(دهه محرم) و دهه ای به نام حضرت زهرا سلام الله علیها(دهه فاطمیه) همگان را با معارف ناب تشیع سیراب می سازیم.

در این دهه با تشکیل مجالس سخنرنی و کنفرانس با شرکت اندیشمندان داخلی و خارجی و نمایشکاه کتاب در موضوع مهدویت و امام عصر ارواحناله الفداء و پرسش و پاسخ پیرامون مهدویت و مدیحه سرایی شعرا و مادحین مشهور و جهت دادن به جشن ها و چراغانی ها و رنگ تحقیق و عملی دادن به جلسات می توانیم حیات طیبه کسب کنیم و با سرچشمه فضائل و معارف اسلامی آشنا شویم. به همّت ستاد دهه مهدویه، این ده روز با عنوان های خاصی نام گذاری شد که عبارتند از:

روز10 شعبان: امام مهدی(عج) و منتظران

روز11 شعبان: امام مهدی(عج) ‌و جوانان  

روز12 شعبان: امام مهدی(عج) ‌و نیایش

روز13 شعبان: امام مهدی(عج) ‌وامیدواری

روز14شعبان: امام مهدی(عج) ‌و مهرورزی

روز15 شعبان: امام مهدی(عج) ‌و مستضعفان

روز16شعبان: امام مهدی(عج) ‌و عدالت گستری

روز17شعبان: امام مهدی(عج) ‌و منجی گرایی

روز18شعبان: امام مهدی(عج) ‌و شبهه شناسی

روز19شعبان: امام مهدی(عج) ‌و رسانه های جهانی

دهه مهدویت فرصتی برای فرهنگ سازی در جامعه شیعی ایران و حتی در جوامع دیگر است. غربی ها نظریه های زیادی درباره ی آخرالزمان و پایان جهان ارائه کرده اند که در این ها نظریه ی پایان جهان، سیاه نشان داده شده و در تمام نظریه های آنها غرب و آمریکا را پیروز میدان معرفی کرده اند. غرب این کار را کرده تا فقدان نبود فرهنگ موعود گرایی را برطرف کند، چرا که تمام انسانها منتظر منجی اند تا عدالت را در جهان حاکم کند و انسانها فرصت رشد پیدا کنند.

در تفکّر دینی ما (مهدویت) پایان جهان تاریک نیست، در پایان تاریخ، چراغ حقیقت روشن می شود و انسان به کمال آگاهی و شعور می رسد و پیرفته ترین و عادلانه ترین جامعه انسانی بنا نهاده می شود.

دهه مهدویت فرصتی است تا تفکّرمهدوی به همه جهانیان معرفی شود و جهانیان راه گم شده ی خویش را بیابند و دوباره به جادّه ی حقیقت بازگردند و خودشان را در سیاه چال تفکّر غرب نابود نکنند.

دهه مهدویت، زمانی برای ایجاد باور انتظار و حرکت انسانها برای ساختن جامعه ی مهدوی است. هرکس به اندازه توانش در معارف مهدویت گام برمی دارد و خودش را برای به وجود آمدن جامعه ی سبز انتظار آماده میکند.

بازتاب های جهانی

به همّت ستاد برگزاری دهه فرخنده ی مهدویه، علاوه بر ایران در کشورهای عربی و اروپایی، مراسم و همایش های ویژه ای در بزرگداشت(دهه فرخنده مهدویه) برگزار شده و می شود.

در کشورهای عربی همچون عراق، کویت و بحرین،‌ همایش های ویژه ای با عنوان «المهر جان العالمی فی العشرة المهدویه المبارکة» با حضور اندیشمندان غربی و بزرگان ادیان غیر اسلامی کشیش های مسیحی ره یافتگان مسلمان و خطبا و مدّاحان مشهور جهان اسلام برگزار می شود. جلوه ی کوچکی از این سلسله همایش های پرشور و جذّاب از طریق شبکه های ماهواره ای و سایت های مهم خبری شیعه در رسانه های جهانی انعکاس یافته است. در هلند، سوئد، ایتالیا و دانشگاه آکسفورد انگلستان ونیز در ترکیه، مسکو، چین و ... همایش های ویژه ای با نام « دهه فرخنده مهدویه» با حضور کاردینالها و کشیش های مسیحی برگزار می شود.

این حرکت مقدّس در ایران، با طلایه داری استان های قم و اصفهان آغاز و با تأیی عالمان و مراجع بزرگواری چون آیت الله العظمی وحید خراسانی، مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی، آیت الله العظمی صافی گلپایگانی و... در سرتاسر ایران اسلامی گسترش یافت.

باشد که این سنّت حسنه الهی در برپایی« دهه فرخنده مهدویه» با همّتی ملّی، به حرکتی جهانی مبدْل شود.

« کسی که به منجی امیدوار باشد، از لغزش، ناامنی و اضطراب در امان است. اگر میخواهیم جوانان و دانشگاه های ما به انحراف کشیده نشود باید به تدریس ولایت ومهدویت در دانشگاه های اقدام کنیم. اگر کسی در شهر مهدویت وارد شود،‌ از انحراف ایمن خواهد بود.»

برای کسب اطلاعات دقیق تر ازگزارش های برگزاری دهه مهدویت در ایران و جهان به کتاب " پرتویی از دهه مهدویه‌" تألیف علّامه ی بزرگوار استاد علی اکبر مهدی پور نشر بین المللی مهدویت (بهار قلوب) مراجعه فرمایید.

برگرفته از سایت بنیاد علمی پژوهشی مهدویت

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا