خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.

پله پله تا وادی نور

مراتب انتظار فرج

1-اولین رتبه یعنی پایین ترین رتبه این است که مؤمنی اگر از گرفتاری شخصی خود به ستوه آمده و در انتظار فرج الهی نسبت به آنها باشد چنان که هم‌ فکر و همتش خلاصی خودش از گرفتاری‌هایش است.
2-دومین رتبه که مؤمن به خاطر رفع گرفتاری همه مؤمنان جهان ظهور حضرت را انتظار بکشد. چرا که رفع گرفتاری خود و مؤمنان را ظهور حضرت می داند.
3-رتبه سوم: مؤمن نه فقط به مشکلات و گرفتاری اهل ایمان توجه دارد بلکه به فکر همه مظلومان و مستضعفان عالم است. چرا که می داند امام عصر نه تنها نجات دهنده مؤمنان شیعه بلکه ناجی غیرشیعیان نیز می‌باشد.
4-رتبه چهارم: این که مؤمن نه تنها به رهایی انسانهای مظلوم عالم نیندیشد، بلکه ظهور امام را برای رفع گرفتاری از همه مخلوقات الهی اعم از انسانها و غیرانسانها که شامل فرشتگان، جنّیان، حیوانات، گیاهان و جمادات است را بخواهد.
5-انتظار رتبه پنجم: که از همه مراتب قبلی بالاتر و بافضیلت تر است و در عین حال همه را شامل می‌شود و در پیشگاه الهی کامل تر و عبادت با عظمت تر محسوب می شود، انتظاری است که فرج امام عصر را به خاطر خود ایشان از خداوند طلب می‌کند و مقدم داشتن خواسته حضرت برخود.

                                                    صفحه 117 تا 122 ـ سلوک منتظران (سیدمحمد بنی هاشمی) 

(تلاش برای حصول بالاترین درجه انتظار)

بالاترین درجه انتظار متناظر با بالاترین درجه معرفت و محبت
به طور کلی آنچه می تواند یک مؤمن را به بالاترین رتبه انتظار فرج ارتقا دهد عمق معرفت و شدت محبت او به امام زمانش است که البته محبت هم برخاسته از معرفت می باشد. سست ترین و پست ترین درجه محبت این است که اهل ایمان امام عصر را به خاطر منافع خودشان و استفاده هایی که از حضرتش می‌برند دوست بدارند. ولی هرقدر بتوانند خودشان را کنار بگذارند محبت خالص‌تری نصیبشان می‌شود. این محبت به جایی می رسد که مؤمن امامش را فقط به خاطر خود امام دوست می‌دارد و ذره ای خودخواهی و خوددوستی در او نمی‌ماند. البته این درجه بسیار والا و لطیفی است که به سادگی نصیب انسان نمی‌شود و افراد بسیار بسیار کمی به درجه صددرصد خالص در دوستی اینگونه با امامشان می‌رسند. انسان باید البته ارزش این محبت را بفهمد. سپس برای بدست آوردن آن به وظایف خویش در برابر امامش کاملاً پای‌بند باشد و نیز به درگاه الهی برای بدست آوردن این محبت تضرع نماید تا آنکه مورد چنین لطف بیکرانی قرار گیرد و به تبع آن بالاترین درجه انتظار به دست می‌آید.

سلوک منتظران (سیدمحمد بنی هاشمی) ـ صفحه131
خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا