خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.

 

سخنانی از چشمه نور

امام صادق(ع) :

اِعرِف اِمامَکَ فَاِنَّکَ اِذا عَرَفتَهُ لَم یَضُّرَکَ تَقَدَّمَ هَذَالاَمرُ اَو تَاَخَّر
امام خود (مهدی) را بشناس که اگر امام خود را بشناسی (حاضر یا غایب بودنش برای تو تاثیر ندارد.) زود یا دیرشدن ظهور آن حضرت به تو زیان 
نمیرساند.                                       

 بحار،ج 52 ص 141

امام عصر(علیه السلام) :

فَما یَحبِسُنا عَنهُم اِلّا ما یَتَّصِلُ بِنا ما نُکرِهُهُ وَ لا نُوثِرُهُ مِنهُم.

غیبت ما را از شیعیان دور نگه نمی‌دارد (طولانی نمی‌شود)، مگر اعمال و رفتار آنان که به ما می‌رسد و برای ما ناخوشایند و دور از انتظار است.                                               

بحار،ج53ص177

امام جواد(ع):                                                                                                              

اَفضَلُ اَعمالِ شیعَتِنا اِنتظارُ الفَرَجِ.                                                                           با فضیلت ترین اعمال شیعه ما، انتظار فرج است.               

بحار، ج 51، ص 156
امام صادق(ع) :

لَیُعِدَّنَّ اَحَدُکُم لِخُرُوجِ القائِمِ وَ لَو سَهماً فَاِنَّهُ تَعالی اِذا عَلِمَ ذلِکَ مِن نِیَّتِهِ رَجوتُ لِأَن یُنسی فِی اَجَلِهِ. 

همانا باید هریک از شما برای خروج قائم، سلاحی مهیّا کند؛ اگر چه یک تیر باشد، اگر خداوند تعالی بداند کسی چنین نیّتی دارد، امید می رود عمر او را طولانی کند، چنان که تا ظهور حضرت بماند و او را یاری کند. (مقصود از تیر یا سلاح، آمادگی کامل است بر حسب شرایط زمان).                              

غیبت نعمانی، ص320؛ بحار، ج52، ص362.

امام صادق(ع) :

 فَعِندَها فَلیَتَوَقَّعُوا الفَرَجَ صَباحاً وَ مَساءً.   

 درآن هنگام (غیبت)، صبح و شب منتظر فرج باشید.

مکیال، ج22، ص143.

امام سجاد(ع) :

اِنَّ اَهلَ زَمانِهِ القائِلُونَ بِاِمامَتِهِ المُنتَظِرُونَ لِظُهُورِهِ اَفضَلُ کُلِّ زَمانٍ لِأَنَّ اللهَ تَعالی ذِکرُهُ اَعطاهُم مِنَ العُقولِ وَ الأَفهامِ وَ المَعرِفَةِ ما صارَتِ الغیبت عِندَهُم کَالمُشاهَدَه وَ جَعَلَهُم فِی ذلِکَ الزَّمانِ بِمنزِلَه المُجاهِدینَ بَینَ یَدَی رَسُولِ اللهِ (ص) بِالسَّیفِ اُولئِکَ المُخلِصُونَ حَقّاً وَ شیعَتُنا صِدقاً وَ الدُّعاهُ اِلی دینِ اللهِ سِرّاً وَ جَهراً.

به راستی که اهل زمان مهدی(ع)- که منتظر ظهورش هستند و به امامت او اعتقاد دارند-، از اهل هر زمان با فضیلت تر و برترند؛ زیرا خداوند متعال به آنان عقل و فهم و شناختی عطا فرموده که غیبت و ظهور برایشان فرقی (در ایمانشان) ندارد. خداوند آن ها را زمان به منزل? یاران رسول خدا(ص) که در کنارش جهاد می کردند قرار داده است. آن ها به راستی از خالص ها و شیعیان حقیقی ما هستند، آنان که مردم را در نهان و آشکار به سوی خداوند دعوت می کنند.      
بحار، ج52، ص122.

امام زین العابدین(ع):

اِنتظارُ الفَرَجِ مِن اَعظَمِ الفَرَجِ.

انتظار فرج، خود بزرگ ترین فرج است(زیرا به انسان امید، خودباوری، تحرّک و اعتماد به نفس میدهد).             

بحار، ج52، ص122.
امام علی(ع) :

اِنتَظِرُوا الفَرَجَ وَ لا تَیأَسُوا رَوحِ اللهِ فَاِنَّ اَحَبَّ الأَ عمالِ اِلَی اللهِ عَزّوَجَلَّ اِنتظارُ الفَرَجِ.

منتظر فَرَج و گشایش امر ما باشید و از لطف خداوند ناامید نگردید؛ زیرا محبوب ترین اعمال نزد خداوند متعال انتظار فرج است؛ ( یعنی هر چند غیبت طول بکشد نباید مردم ناامید شوند و باز هم باید حالت انتظار خود را حفظ کنند.)    
بحار، ج52،  ص123.

امام باقر(ع) :

اَلقائِلُ مِنکُم : اِن اَدرَکتُ القائِمَ نَصَرتُهُ کَالمُقارِعِ مَعَهُ بِسَیفِهِ وَ الشَّهیدُ مَعَهُ لَهُ شَهادَتانِ.

هرگاه کسی از شما بگوید: اگر حضرت مهدی را درک کنم او را یاری می کنم، پاداش او مانند کسی است که با شمشیرش آن حضرت را یاری کرده است و کسی که در رکاب حضرت مهدی شهید شود، اجر دو شهید دارد.     
بحار، ج52،  ص123.

امام رضا(ع) :

ما اَحسَنَ الصَّبرَ وَ اِنتِظارَ الفَرَجِ .... فَعَلَیکُم بِالصَّبرِ فَاِنَّهُ یَجیئُ الفَرَجُ عَلَی الیَأسِ فَقَد کانَ الَّذینَ مِن قَبلِکُم اَصبَرَ مِنکُم.

چه نیکواست انتظار فرج و صبر در مشکلات! پس صبر داشته باشید؛زیرا فرج هنگامی است که ناامیدی حاکم شده باشد.گذشتگان صبرشان از شما بیشتر بود.  
بحار، ج52،ص129.

امام صادق(ع) :

اَقرَبُ ما یَکُونُ العِبادُ اِلَی اللهِ عَزَّوَجَلَّ وَ اَرضی ما یَکُونُ عَنهُم اِذَا افتَقَدُوا حُجَّهَ اللهِ فَلَم یَظهَر لَهُم وَ لَم یَعلَمُوا بِمَکانِهِ وَ هُم فِی ذلِکَ یَعلَمُونَ اَنَّهُ لَم تَبطُل حُجَّهُ اللهِ فَعِندَ ذلِکَ فَتَوَقَّعُوا الفَرَجَ کُلَّ صَباحٍ وَ مَساءٍ.

نزدیک ترین حالت بندگان به خدا و رضایت خداوند از آن ها، زمانی است که حجّت را از دست بدهند و او را نبینند و از مکان او خبر نداشته باشند، در صورتی که می دانند حجّت خداوجود دارد و زمین خالی از حجت نمی ماند، پس در چنین زمانی هر صبح و شام آماد? فرج باشید.
کافی، ج1، ص333.

امام صادق(ع) :

در فراق مهدی(ع) می فرماید: سَیِّدی غَیبَتُک نَفَت رُقادِی وَ ضَیَّعَت عَلَیَّ مِهادِی وَ اَبَرَّت مِنّی راحَةَ فُؤادی، سَیِّدی غَیبَتُکَ وَصَلت مُصابی بِفَجایِعِ الأبَدِ ... .

سروَر من! غیبت تو خواب را از دیدگانم ربوده، خاطرم را پریشان ساخته و آرامش دلم را از من سلب کرده است، سرور من! غیبت تو مصیبتی جانکاه در وجودم فروریخته که هرگز اندوهم برطرف نمی شود.

(زبان حال منتظر است.کسی که انتظار یار را می کشد، در فراق او می سوزد و پریشان خاطر و مصیبت زده است نه چنانکه بسیاری اند که گویا هیچ خبری و اتفاقی نیافتاده است! )     
غیبت طوسی، ص105؛ منتخب الأثر، ص259.
امام حسین(ع) :

اِنَّ الصّابِرَ فِی غَیبَتِهِ عَلَی الأَذی وَالتَّکذیبِ بِمَنزِلَةِ المُجاهِدِ بِالسَّیفِ بَینَ یَدَی رَسُولِ اللهِ(ص).

کسیکه در دوران غیبت حضرت مهدی(ع) بر آزارها و تکذیب ها صبر کند، مانند کسی است که با شمشیر در کنار رسول خدا(ص) جهاد کرده است. 
بحار، ج51 ، ص133.

 

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا