خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.

نقد اجمالی فیلم ماتریکس

فیلم مشهور « ماتریکس » با رویکردی نمادین به اساطیر کهن قوم یهود، قصه ظهور منجی و سفر به آرمانشهر یهود ( Zayan یا Zion ) را به تصویر می کشد. نا گفته نماند که « زایان » یا همان « صهیون » نام کوهی مقدس در بیرون شهر اورشلیم است که صهیونیست ها نام آن کوه  را بر آیین خویش نهاده اند. در فیلم « ماتریکس » دنیا اسیر تاریکی است و تنها چند انسان آزادی خواه در یک زیر دریایی اسرار آمیز که به کشتی نوح(علیه السلام) نسب می برد، با این دنیای تاریکی در ستیز اند مقصد زیر دریایی همان آرمانشهر «زایان» است که فقط ناخدا و رهبر گروه « کاپیتان مورفی » نشان دقیق آنرا می داند. مورفی خود نیز از نیروهای فرامانروایان شهر زایان است. ولی مورفی بدون امداد یک منجی نمی تواند بر امپراطوری ماتریکس غلبه کند و این بار منجی یا پیامبر جدید را از بین متخصصین کامپیوتر بر می گزیند!

« نئو » در حقیقت همان « Newchrist » یا « مسیح جدیدی » است که بر خلاف عیسی مسیح (علیه السلام) نه از میان پارسایان که از بین تکنسین ها انتخاب می شود! در نتیجه پیامبر آخر الزمان به جای آنکه: « تئورسین » باشد، یک «تکنسین » است.

در ادامه فیلم، مورفی طی آموزشهای سخت، تمام تکنیک های نبرد با ماتریکس را به پیامبر جدید خود می آموزد و از او یک ماشین کشتار جمعی می سازد و اینها همه نماد مادی گرائی و تسلط فلسفه حس گرایی و کنار زده شدن عقل و دین در فلسفه و زندگی غربی است.

در پایان فیلم، هنگامی که مورفی توسط اسمیت ( که تمثیلی از شیطان مدرن است ) اسیر شده و برای افشا کردن نشانی شهر «زایان» تحت شکنجه قرار گرفته، منجی قهرمان به همراه دستار مؤنثش با کوله باری از سلاحهای آتشین از راه می رسند و در نبردی سخت و نابرابر، طومار امپراطوری ماتریکس را در هم می پیچند.

در قسمتهای دوم و سوم فیلم با ترویج شکاکیت و حیرانی و به هم ریختن مرزهای دنیای واقع و مجازی بنیان فکری مخاطبان ظاهراندیش را از هر ایدئولوژی و استحکامی خالی می کند. کلام آخر آنکه صهیونیسم بین الملل با ترویج خرافات و افسانه های دروغ از طریق سینما، به نوعی جهانی سازی اسطوره ای دست زده و قصد آن دارد تا باورهای خرافی خود در زمینه: « شیطان »، « پایان دنیا »، « ظهور منجی یهود »، « سفر به سرزمین موعود »، « تشکیل امپراطوری جهانی » و « اسطوره های بنیانگذار سیاست اسراییل » را به سایر اقوام و ادیان و ملل نیز تسری دهد.

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا