خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.

صهیونیسم و برنامه های کودکان

لابی (گروه فشار) صهیونیسم در هالیوود، در عرصه تولید فیلم های کودکان تا کنون بسیار مؤثر و فعال عمل کرده است. امروز در سراسر دنیا « والت دیزنی » نامی آشناست و بیشتر کودکان شخصیتهای کارتونی والت دیزنی را به خوبی می شناسند.

بد نیست بدانیم اولین شخصیت مشهور آثار والت دیزنی: « میکی ماوس » نمادی از همان یهودی سرگردان و بی کس است که مدام از سوی رقیبان قوی تر تهدید می شود و او صرفاً با اتکا به زیرکی و چالاکی خویش، بر تمامی دشمنان فائق می آید.

امروز هم تداوم این شخصیت کارتونی را در انیمشن« تام و جری » می توان مشاهده کرد که موش بدجنس و فریبکار با تکیه بر شیطنتها و نا جوانمردی هایش به طرز اعجاب آوری همیشه بر گربه ای نادان و احمق پیروز می شود.

این قبیل آثار در دادن حس اعتماد به نفس به مخاطبان یهودی ( که دقیقاً مفهوم سمبل « موش » را می فهمند ) و همچنین در دادن الگویی دغل و بدجنس به کودکان و نوجوانان بی گناه جهانیان تأثیر بسزایی دارند.

مورد دیگر، شخصیتهای کارتونی مطرود و گوشه گیری هستند که به دلیل زشت رویی توسط دیگران تحقیر می شوند ولی در نهایت این ناتوانی و زشتی با توانایی و زیبایی جایگزین می گردد و آنها بر تمامی مشکلات غلبه می کنند و غبطه رقیبان را بر می انگیزند.انیمشن «دامبو، فیل پرنده» در زمره این گروه از آثار است در این فیلم شاهدیم که مادر دامبو بر خلاف سایر فیلها که کلاهی زنگوله دار بر سر دارند، کلاه عرقچین مانند یهودیان را بر سر دارد و به جرم دفاع از فرزندش در اسارت به سر می برد! و خود دامبو طی عملیاتی در سیرک پرچمی را که به پرچم رژیم اشغاگر قدس بی شباهت نیست به اهتزاز در می آورد.

 کارتون « جوجه اردک زشت » هم که شخصیت گوشه گیر و آواره و زشت روی فیلم نامه تبدیل به قوی زیبایی می شود و در پایان به سمت خورشید می رود، از همین کلیشه پیروی می کند و نماد یهودی تنها و مطرودی است که با رفتن به سمت سرزمین موعودش به سعادت رسیده است. « عبارت رفتن به سمت خورشید در تورات آمده و در بین یهودیان رایج است که منظور از آن بازگشت به سرزمین موعود است».


نگره صهیونیستی حاکم بر آثار والت دیزنی، بعضاً به تولید انیمشینها و فیلمهای تاریخی در خصوص زندگی انبیای الهی منجر شده که سه کارتون: « کشتی نوح(علیه السلام)، زندگی حضرت موسی(علیه السلام)، زندگی حضرت یوسف(علیه السلام) » از آن جمله اند. در تمامی این آثار، بر اساس قصص تورات، روایات تحریف شده ای از زندگی انبیای اولوالعزم ارائه شده است که نشان و منزلت و عصمت این بزرگ مردان را در ذهن مخاطب پایین می آورد و رواج سکولاریسم (جدایی  دین و دنیا ) و مادی گرایی را تسریع می کند.

جالب توجه آنکه در برخی از این آثار، شخصیتهای اصلی انیمشن با صدای مشهورترین ستارگان یهودی سینما سخن می گویند! مثلاً در انیمشن « پرنس مصر » که روایتگر زندگی حضرت موسی (علیه السلام)  است، «وال کیلمر » به جای موسی (علیه السلام)  سخن می گوید.

داستان « هاچ زنبور عسل » به کودک یهودی می فهماند که باید به دنبال مادر زیبا و نورانی خویش باشی و همه غیر یهودیان موجوداتی مخوف، بدجنس و حتی بدبو هستند که می خواهند او را از بین ببرند. این داستان به بچه های غیر یهودی هم این پیام را القاء می کند که دیگران دشمنان و موانع رسیدن او به هدفش هستند و در مجموع حس اعتماد به دیگران را در کودک از بین می برد.

برخی از آثار انیمشن نیز محملی برای پیام های سیاسی هستند. مثلاً در کارتون «شیر شاه » ردپای نزاع دو ابر قدرت طی سالهای جنگ سرد و آتشی مجدد نسل های آتی بعد از فروپاشی نظام کمونسیتی در شوروی سابق به وضوح مشهود است.

توصیح اینکه شیر نماد سلطه جهانی یهود است و در تورات آمده است: « و بقیه یعقوب، در میان امتها و قومهای بسیار مثل شیر در میان جانوران جنگل و مانند شیر درنده در میان گله های گوسفند خواهند بود که هنگام عبور پایمال می کند و می درد و کسی نمی تواند مانع او شود. قوم اسراییل در برابر دشمنان خواهد ایستاد و آنها را نابود خواهد کرد. »

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا