خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.

مهم ترین وظایفی که بانوان به عنوان عضو جامعه مهدویت بر عهده دارند چه اموری می تواند باشد؟ اگر با آنچه در روایات می خوانیم در میان 313نفر از یاران حضرت مهدی 50 نفرزن هستند به این باور برسیم که خداوند به عنوان طراح حکومت جهانی حضرت مهدی برای زنان یک جایگاه بسیار رفیع و بلندی در این حکومت قائل شده است قطعاً به این هم می رسیم که برای زمینه سازی ظهور نیز می توانند نقش های بی بدیعی داشته باشند.

حضور زنان در عاشورا نشان دهنده نقش حساس و کلیدی زن می باشد چرا که در نبود آنان مکتب عاشورا تحقق پیدا نمی کرد . مکتب انتظار که ادامه مکتب عاشورا می باشد نیز بدون حضور زنان در عرصه فردی ، اجتماعی و خانوادگی تحقق پیدا نخواهد کرد .

عرصه فردی که به صورت خود شناسی و خودسازی نمایان می گردد و حضور درعرصه خانوادگی در آینه تربیت نسل منتظر و همسر خویش ارائه می گردد و نیز تاثیر در اجتماع در عرصه فرهنگ، اخلاق، معنویت و سیاست به صورت دگرسازی چرا که زن نیمی از اجتماع است و می تواند بر نیمی دیگر اثرگذار باشد. و نقش اصیل او تربیت و انسان سازی است یعنی زن می تواند در احیاء فرهنگ مهدوی در جامعه و یا تخریب آن به عنوان عنصر فعال نقش آفرینی کند.

به همین منظور وظایف آنان را در جامعه مهدوی به طور خلاصه بیان  میشود:

١-ثابت قدم بودن در دین

2- دین محوری در زندگی

3- مهدی شناسی: تا بتوانند رسالت تربیت دین منتظر را به سرانجام برسانند و عشق مهدوی را در فرزندان و شوهر خویش نهادینه نمایند

4- افزایش خردورزی و خردمندی: زنان می توانند با مدیریت عواطف و عقلانیت خویش سطح فکر خویش را از سطح خرد به مرحله توسعه ارتقاء و رشد می دهند چراکه ارتقاء فکری و عقلانی از ابزار مهم در دین داری و انجام رسالت دینی می باشد.

5- فهم تحول جهانی: زنان باید با فهم اتفاقات در جهان و اینکه جهان به چه سمتی حرکت می کند در چهارچوب اندیشه الهی آمادگی لازم را در خود و فرزندان خویش ایجاد کنند همان طور که حضرت زینب در کربلا علاوه بر تأمین نیازهای عاطفی و انجام رسالت خویش در جریان فعل و انفعالات و حالات یاران امام حسین بود و مسائل مهم و خطرات را گوشزد می نمود.

6- بحث ناتوی فرهنگی: اگر زنان ما تهدیدات نرم دشمن را نشناسند و راهکارها و راهبردهای مبارزه با ناتو را نشناسند واقعأ نمی توانند منتظر پرور موفق باشند .

7- درک و هوشیاری از مبارزه حق علیه باطل در همه زمان ها ( کل یوم عاشورا وکل ارض کربلا ) حضور فعّالانه و مؤثر و نه متأثر و منفعلانه،  مبارزه با باطل برای اقامه کلمه توحید و برافراشته شدن پرچم اسلام،  لذا می بایست با سلاح تقوا و ولایت به خدا ( امام ) در این صحنه مبارزه حضور به هم رسانید و کوتاهی نورزید و اکنون که امام حاضر نیست تولی به نائب ایشان برای حضور در صراط مستقیم وظیفه هر فرد مؤمن و انقلابی می باشد.

فصلنامه علمی – تخصصی ویزه امام مهدی
شماره 22- ویژه زن و مهدویت

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا