خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩٢/٧/٢٢

بسم رب النور

آیه حجاب

ای پیامبر(ص)، به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو:

روسری های بلند (مانند چادر) خود را بر خویش فرو افکنند تا شناخته نشوند و مورد آزار قرار نگیرند (و اگر تاکنون خطا و کوتاهی از آنان سرزده، بدانند که) خداوند همواره بخشنده و مهربان است.

سوره احزاب، آیه 59


ام سلمه یکی از زنان بزرگوار پیامبراسلام(ص) می گوید:

هنگامی که آیه حجاب نازل شد (که زنها باید روسری بلند و چادر را بر سر خویش فرو افکنند) زنان انصار از منزل بیرون آمدند در حالی که عبا (و چادر) مشکی بر سر داشتند.

از این حدیث چنین استفاده می شود که چادر مشکی که امروز لباس بیرون از منزل زنان با شخصیت و با تقواست در صدر اسلام هم حجاب زنان پاکدامن بوده است.

تفسیر الدُّرُ المنثور، ج 5، ص204

ای پیامبر(ص) به زنان با ایمان بگو چشمهای خود را فرو گیرند (و از نگاه به مردان نا محرم بپرهیزند) و دامان خود را حفظ کنند و نباید زینت خود را آشکار سازند. جز آن مقدار که طبیعتاً ظاهراست و (اطراف) روسریهای خود را بر سینه خود افکنند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود) و زینت خود را آشکار نسازند مگر برای شوهرانشان یا پدرانشان یا پدر شوهرانشان یا پسرانشان یا پسران همسرانشان یا برادرانشان یا پسران برادرانشان یا پسران خواهرانشان یا زنان همکیششان یا کنیزانشان، یا افراد سفیهی که تمایلی به زن ندارند و یا کودکانی که از امورجنسی زنان آگاه نیستند. و به هنگام راه رفتن، پاهای خود را به زمین نزنند تا زینت پنهانی شان دانسته شود (و صدای خلخال که بر پا دارند به گوش رسد.) ای مؤمنان نسبت به گناهان گذشته توبه کنید تا رستگار شوید.

سوره نور، آیه 31

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا