بسم رب المنتظر

وارث غدیر

حضرت بقیة الله، تنها وارث غدیر

ما در دوران امامت و ولایت آخرین یادگار غدیر و تنها وارث اهل بیت عصمت و طهارت حضرت بقیة الله الاعظم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به سر می بریم. آن حضرت بنا به فرمایش پیامبر گرامی در روز غدیر خم، یکی از دو ثقلین است که برای نجات از ضلالت و گمراهی باید به آن بزرگوار تمسّک شده و ولایت و امامت او را از جان و دل پذیرا باشیم.


و قال رسول الله صلی الله علیه وسلّم: «انا وعلىُّ والحسنُ والحسینُ وتسعةٌ من ولدِ الحسینِ مُطّهّرُونَ ومعصومُون» یعنی: «من، علی، حسن، حسین و نه نفر از فرزندان حسین، پاک و معصوم هستیم»(1)

راستی تا به حال از خود پرسیده ایم که چه وظیفه ای در دوران غیبت این تنها وارث، برعهده ما شیعیان و دوستداران اوست؟ مگر نه این است که تمام فرمایشات پیامبر بزرگوار(ص) در غدیر نسبت به صاحب ولایت حضرت امیرالمؤمنین(ع)، اینک در حضرت مهدی(عج) خلاصه می شود؟ و آن حضرت تنها صراط مستقیم ولایت است؟

مگر نه این است که اگر به دنبال راه نجات و رهایی از گرفتاری های مادّی و معنوی هستیم تنها باید به آخرین بازمانده اهل البیت(ع) تمسک پیدا کرده و از آن بزرگوار استمداد نمائیم؟

آری؛ تنها راه نجات از نابودی و هلاکت در دوران غیبت، تمسک به ولایت و امامت آن بزرگوار (عج) و زیاد دعا نمودن برای تعجیل ظهور آن حضرت است.

منبع:

www.porseman.org

1. فرائد السبطین؛ جلد 2 ص312
غدیر، آخرین یادگار غدیر, حضرت بقیة الله، تنها وارث غدیر, تمسّک به ولایت و امامت, اولین و آخرین وصی