خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩۳/۱٢/۱٤

بسم رب المنتظر

فاطمه(علیه السلام)، بهترین الگو
 
خداوند به پیامبر(ص) خویش می فرماید: «خانواده ات را به نماز فرمان بده و بر آن پایدار باش.»(1) در این زمینه می نویسند: از زمانی که این آیه نازل شد، پیامبر(صلوات الله علیه و آله و سلم) خدا پیوسته، هنگام نماز، بر در خانه علی و فاطمه(علیه السلام) حاضر می شد و می فرمود: «خداوند، شما را رحمت کند؛ هنگام نماز است. به درستی جز این نیست که خداوند می خواهد پلیدی و ناپاکی را از شما اهل بیت دور کند. (2)» (۳).

پیامبر خدا (صلوات الله علیه و آله و سلم) با عبارات «خداوند می خواهد پلیدی را از شما اهل بیت دور کند»، به همگان فهماند که آیه تطهیر، در شأن اهل بیت است و علت دعوت به نماز، بی تفاوتی علی و فاطمه(علیه السلام) به عبادت نیست، بلکه از باب الگودهی به مسلمانان است و آن دو بزرگوار، مبرا از هر قصور و تقصیری در اجرای دستورهای الهی اند. برخی از اصحاب در این رابطه نقل می کنند: پیامبر(صلوات الله علیه و آله و سلم) نه ماه پی در پی این کار را انجام داد.(4)

..............................

1. «وامر اهلک بالصلاة و اصطبر علیها». طه/۱۳۲.
2. «الصلاة رحمکم الله «انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت».
3. شواهد التنزیل، ج۱، ص ۳۸۱، ح ۵۲۶.
4. الکشف و البیان، ج۸، ص ۴۲.

نویسنده:مرتضی حسینی شاه ترابی، نشریه فرهنگ کوثر، شماره ۷۷.

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا