خانواده بهشتی
آقاجان فصلها را به امید دیدار تو، یکی پس از دیگری سپری می کنیم.
نویسنده: خانواده بهشتی - ۱۳٩٤/۱/٧

بسم رب المنتظر

دقت نظر امام به نماز خانواده

دقت امام به نماز خانواده

امام معتقد بودند که هیچ گاه نباید با سخت گیری های نابجای خود، چهرة امور عبادی را  برای بچه ها زشت و سخت جلوه دهیم. 


باید مسائل را برای ایشان زیبا و آسان قلمداد کنیم. خود ایشان با رفتار و کردار درست و به جایشان، لزوم تکالیف را به بچه ها ـ به  خصوص افرادی که به سن تکلیف رسیده اند ـ گوشزد می کردند. و هیچ گاه با تندی و  اجبار، آن ها را به انجام واجبات وادار و از انجام آن ها دلسرد نمی کردند.(1)

خانم زهرا مصطفوی نقل می کند:

حضرت امام سعی داشتند کلام حق را با ملاطفت و شیرینی قرین سازند. هرگز به عتاب متوسل نمی شدند و عبادت خدا را در نظر دیگران سنگین جلوه نمی دادند. 

همسرم به جهت عادت خانوادگی، دخترم را از خواب صبحگاهی بیدار می کرد؛ و به  نماز وا می داشت. امام وقتی از این ماجرا خبردار شدند، برایش پیغام فرستادند که: چهره شیرین اسلام را به مذاق بچه تلخ نکن. این سخن امام چنان تأثیری در روح و  جان دخترم گذاشت که دخترم خودش سفارش می کرد که موقع اذان صبح، به موقع مرا بیدار کنید.(2)

1. 420 داستان از نماز و عبادت امام خمینی، ص39 ـ 40

2. 420 داستان از نماز و عبادت امام خمینی، ص 40

خانواده بهشتی
بسم رب المنتظر حرکت در جهت تشکیل خانواده های مهدوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن، امری لازم و بسیار مهم است که در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت. ان شالله- افتخارات: بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال مهدویت
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار پرش به بالا