حزب الله سایبر همان یگان ویژه های عرصه فرهنگی هستند

به گزارش طلوع یزد، مسئول بنیاد خاتم الاوصیاء در جمع بیش از ۳۵۰ نفر از فعالان فضای مجازی استان یزد گفت: در زمان جنگ ما جواب دشمن را با همان نوع سلاح ها و تفنگ و موشک می دادیم. اما الان با ورود دشمن به جنگ نرم وظیفه شما فعالان عرصه سایبر، بسیار خطیر و مهم تر از آن زمان است. در فضای فرهنگی دشمن تمام توان خود را به صحنه آورده است. بحث ناتوی فرهنگی بحثی جدی است که تمامی ظرفیت ها و زیرساخت های فرهنگی و هنری را برای شکست ما به صحنه آورده اند و تمامی آتش خود را بر ایران متمرکز کرده است.

حاج حسین یکتا با طرح این سوال که ما در مقابل این جنگ چه وظیفه ای داریم، گفت: به قول شهید آوینی وقتی شیپور جنگ نواخته می شود، مرد از نامرد شناخته می شود و این شیپور خیلی وقت است که نواخته شده است. در این جنگ کسانی توان مقاومت در برابر دشمن دارند که در مقابل دلبری دنیا تاب بیاورند. بچه های حزب الله سایبر همان یگان ویژه های عرصه فرهنگی هستند و از جنس کارهای فرهنگی معمولی نیست، بلکه عرصه بسیار مهمتر و خطرناک تر است.

این رزمنده و جانباز دفاع مقدس با اشاره به اهمیت آموزش افسران جوان جنگ نرم گفت: کسی که وارد فضای جنگ در فضای مجازی می شود باید آموزش لازم را دیده و برای خود برنامه تهذیب و استاد اخلاق داشته باشد. رزمنده ها در زمان جنگ به واسطه ریاضت ها و مراقبت های نفس به مرتبه ای می رسیدند که یک تنه در مقابل دشمن می ایستادند. در فضای اینترنت این ریاضت باید به مراتب بیشتر و عمیق تر باشد.

وی در پایان ضمن تاکید بر اهیت فعالیت شبکه ای و منسجم سایبری گفت: در شهرها باید قرارگاه جنگ نرم داشته باشیم، عرصه های مختلف فرهنگی دور هم جمع شوند و با توجه به فرهنگ بومی به رصد نقاط ضعف بپردازند و برنامه داشته باشیم. اگر به خودتان رسیدید می توانید افراد را به مقصد برسانید و اگر توانستید معبر بزنید می توانید بقیه را از معبر عبور دهید و اگر کپ کردید، جا مانده اید.

دیگر سخنران همایش دکتر فلاح، روانشناس و استاد دانشگاه بود که در موضوع آسیب شناسی تربیتی شبکه های ماهواره ای و تاثیر آن ها بر سبک زندگی به ایراد سخن پرداخت که مورد استقبال حضار قرار گرفت. همچنین به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) محسن محمدی پناه، مداح اهل بیت اشعاری در مدح این حضرت قرائت کرد.

در حاشیه این همایش نمایشگاهی از فعالیت های سایبری فعالان فضای مجازی استان یزد برگزار شد.

در این نمایشگاه غرفه هایی از قرارگاه رسانه ای شهید عاصی زاده یزد، سایت طلوع یزد، سایت دانش آموزی جامدادی، سایت کشور مجازی ایران، سایت تخصصی عفت، نشریات ندای عاشورا، قبیله هابیل و امید و آگاهی و گروه نرم افزاری صبح حضور داشتند.

/ 16 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سربازان ولایت

سلام مطلب خوبی بود استفاده کردم بازم به ما سر بزنید یا زهرا

rakhte-asemani

سلام همسنگر خداقوت یه وبلاگ جدید راه انداختیم که انشالله قراره پابرجابمونه تاظهور حضرت حجت(عج)، به آدرس http://ebrahimhadi36.blogfa.com/ خوشحال میشیم سری بهمون بزنید و اولین خواننده وبلاگمون باشید التماس دعا یاعلی

ثریا

سلام خوبین؟ممنون بابت مطلبتون[گل] راستی بروزم با داستان زندگی من[گل][خداحافظ]

احمدابهری

سلام.به مناسبت میلاد یادگار کربلا به روزیم. با احترام دعوتید. (پایگاه اشعار آیینی علی رضا خاکساری)

میثم

سلام ولادت با سعادت خورشید علم، مخزن الاسرار توحید شکافنده معماهاى وجود، حضرت امام محمد باقر علیه السلام مبارک باد دل جرعه بنوش از قدح و جام محمد دیگر شده مرهم همه آلام محمد بشکفته گل پنجم گلخانه‌ی معشوق او کیست؟ لقب باقر و همنام محمّد با دو پست جدید بروزم و منتظر نظرات خوب شما.

sara

آغاز فصل عبادت ونوشيدن از نهر گواراي رجب و درآويختن در شاخه طوباي شعبان و رياضت در رياض رمضان و گل چيدن در بهار قرآن و ميلاد پنچمين ستاره امامت مبارك باد. امام محمد باقر (ع): اگر مؤمني را دوستداريد آمدن رجب را به او مژده دهيد.

ثریا

ميلاد با سعادت امام محمد باقر مباركـــــ دارم به دل ولای تو یا باقر العلوم بر سر بود هوای تو یا باقر العلوم عهد ولادت تو و جشن و سرور ماست جانم شود فدای تو یا باقر العلوم[گل][خداحافظ]

گداي فاطمه(س)

....... همزاد كویرم تب باران دارم در سینه دلی شكسته پنهان دارم در دفتر خاطرات من بنویسید من هر چه كه دارم از شهیدان دارم به یاد حماسه های رزمندگان اسلام صلوات سر بزنيد خوشحال ميشيم يا علي

احمدابهری

باسلام و عرض تسلیت... با روضه ی امام هادی به روزیم .با احترام دعوتید.التماس دعا (پایگاه اشعار آیینی علی رضا خاکساری)