اسارت زینب، رسالت زینب

حضرت زینب و امام سجاد (علیه السلام) در دستجات مردمی که گروه گروه و مستمر به دیدار آنها می آمدند تبلیغات گسترده ای علیه دستگاه یزید آغاز کردند. ایشان در رسالت خویش دو هدف را دنبال میکردند. اول در افشای ماهیت اهریمنی یزید تلاش می نمودند و دوم آنکه تلویحا مردم را به خاطر عدم یاری و مساعدت امامشان سرزنش می کردند که عاقبت هدف آنها به بار نشست و نفرت و انزجار عمومی در مردم قوت گرفت که همگان به طور عینی و آشکار یزید و عمالش را لعنت کردند. لذا تنها راه جبران اندکی از آن انتقام جویی از یزید ملعون می دانستند. در این بین عمر بن سعد هیئتی را برای آرام کردن زینب فرستاد.

اما زینب و سکوت! زینب و سکون! او با خاموشی و سکون وداع ابدی کرد. زینب دیگر یک زن نیست. او یک دنیا فریاد است. نه فریادی که از گلو بر می خیزد بلکه فریادی به بلندی تاریخ در همه اعصار است.

زینب موجی است که تا قیامت می خروشد و حتی قیامت را به قیامت می خواند. زینب کوره گدازانی است که هر جرقه اش، خرمن هستی خیل ستمگران را می سوزاند و زلزله ای است که ضمیر انسان های خفته و غفلت زده را می لرزاند و به محکومیت اعمال گذشته و جهالتشان می کشاند. او به هشدارهای عمر بن سعد اعتنا نمی کند و برای ادای رسالت و معرفی نهضت خونین امام خویش یکجا آرام نمی گیرد بلکه از این شهر به آن شهر میرود و هر کجا که پا می گذارد بر آتش انقلاب و شورش و طغیان علیه دستگاه بنی امیه می افزاید شاید سرنوشت چنین باشد که همه مشکلات را به تنهایی به جان بخرد تا جوهر صبر و ایمانش به نورانیت شعاع خورشید بر تاریک تاریخ بدرخشد و همت والای او بعنوان سرآمد قهرمانان برگ زرین دفتر مبارزان و ستم سوزان عالم باشد و اسلام عزیز در تمام برهه های روزگار به چنین دست پرورده ای افتخار کند و او را به عنوان گواه صادقی بر عدم سازش و تسلیم ناپذیری اسلام در برابر ظالمان به دنیا عرضه کند.

/ 75 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کوچه امید

شادی هایت به بلندای امشب و غم هایت به کوتاهی فردا یلداتون مبارک[گل]

هم اندیشی

سرعت انتقال پيام هاي غير كلامي بسيار زيادتر است.گاهي با يك جمله احساس تنفر و نگراني منعكس مي شود كه زمانبر است،اما گاهي با يك رو برگرداندن در آن واحد مي توانيم همين تنفر را به شكل سريعتر وبا كيفيت بيشتر منتقل كنيم.همچنين بُعدغيرِ ارادي پيام هاي غيركلامي بيشتر است،يعني انسان بطور ناخودآگاه به وسيله اعضاي بدن،نگاه،چهره وحركات دست وپا پيام را منتقل مي كند و خود برآن واقف نيست.ولي مخاطب پيام را مي گيرد. ازطرفي واقعيت درون انسان با پيام هاي غيركلامي بيشترنشان داده مي شود.در شناخت افراد گاهي ما قبل از اينكه طرف حرف بزند،فكرش را مي خوانيم و از نوع نگاه حت‍ی از رنگ چهره و اضطراب او انسان مي فهمد كه حادثه اي برايش اتفاق افتاده است. اين ويژگي ها اهميت ارتباط غيركلامي را برما بيشتر نمايان مي كند و توجه ما را به اين مسأله بيشتر جلب مي كند.

راز خون

سلام ، با پست "اس ام اس های مخصوص شب یلدا " منتظر حضور گرم شما هستیم....

رد پاهایی که روی دلم می ماند

اللهم عجل لولیک الفرج سلام اميدوارم حالتون خوب و خوش باشه رد پاهایی که روی دلم می ماند به روز شد http://www.only-for-allah.blogfa.com در پناه خالق نيلوفران آبي

راز خون

سلام .از حضورتون و شعر بسیار زیباتون ممنون.... یــــــــــــــــــــــــــازیـــــــــــــــــــــــنب(س)

منتظر

ابـن الـعـرنـدس علامه ی امینی رحمه الله در جلد هفتم کتاب الغدیر صفحه ی چهارده فرموده اند: بین اصحاب امامیه مشهور است در مجلسی قصیده ی ابن العرندس{ شاعر اهل البیت علیهم السلام } خوانده نمی شود مگر اینکه امام منتظر {عج} در آن مجلس حاضر می شوند .

کوچه امید

کاش همیشه صدایت می زدیم ای کاش همه مان تو را می شناختیم ای کاش تنها در ندبه ی جمعه ها خلاصه ات نکرده بودیم ... و یا در اسم یک خیابان ... کاش نه فقط برای حاجت که همیشه، تو را صدا می زدیم سلام بزرگوار؛ اللهم عجل لولیک الفرج