بیداری اسلامی

رمضان رفت، شب های قدرش سپری شد، در بیست و سومین سحرگاهش ندایی دلگرم کننده شنیده نشد. ندایی از نشان های پنج گانه حتمی ظهور قائم آل محمد (ص).

و این یعنی حداقل یکسال دیگر صبر، یکسال دیگر آمادگی و یکسال دیگر هجران و آه. یکسال که هر روزش همچون یکسال است.

در 23، ندایی شنیده نشد، اما ندایی دیگر بلندتر از همیشه شنیده می شود. ندای" الشعب یرید ...". ملت می خواهد آزادی و آزادگی، اسقاط نظام شاهنشاهی را.

ماههاست جامعه مسلمان، رختی نو بر تن کرده. پوسته های خشکیده شکسته. جوانه هایی تازه روییده، انگار از خواب بیدار گشته اند، بیداری همگانی، ریشه ای، موحدانه و ظلم ستیز و به یک معنا بیداری اسلامی.

مصر، یکپارچه آزادگی را در التحریر فریاد می زند نامبارک را محکوم می کند و سفارت اسرائیل را در هم می شکند و امروز لغو" کمپ دیوید"، این قرارداد30 ساله ننگین را همت اصلی خود قرار می دهد و سخن از تصحیح روند انقلاب پیش می آید و فردا ...

در میدان لؤلؤ، مروارید های درخشانی خودنمایی می کنند، میدان را تخریب می کنند اما این مشت های مردم است که مروارید در میان، گوهر جوانمردی را پاس می دارند و یکپارچه خواهان خروج زورگویانند. تونس می خروشد و با یک غرش بهنگام دیکتاتورش را فراری می دهد.

لیبی شجاعانه و محکم ایستاده و هر چند روز چند ده نفر به شهادت برسند، دیگر جایی برای دیکتاتورها نیست. یمن روزهایی را به خود می بیند که چند میلیون در خیابان ها یکصدا فریاد می زنند" ارحل"

و اردن و عربستان و ...

و دیگر بن علی و قذافی و مبارک و عبدالله صالح و آل خلیفه ها جایی ندارند. و این نوید است. نوید نگاه جدید، روند جدید، خواسته های جدید و حکومت جدید. آگاهی– بیداری و اسلامخواهی ارمغان این"علم های برافراشته" است. از گوشه و کنارها عطر انتظار فضا را دگرگون کرده. به پا خاسته اند و حق می خواهند. حق به معنای حقیقی اش همان حقیقت موعود است. همان موعودی که موهوم نیست. وعده حتمی الهی است که مؤمنان را عزیز و کافران را ذلیل خواهد کرد. در روایات آمده که تمنای حضور موعود همه گیر شده و مردم جهان ضرورت حکومتی الهی را درک خواهند کرد. آیا مردم جهان این پله ها را طی نمی کنند؟

از سال 1357 که ایران غرّید و خصم بیرون راند، این موج بیداری، اولین ثمره خود را تقدیم دنیای اسلام کرد"جمهوری اسلامی ایران" در طی سالها ثمرات این موج به بار نشست تا اکنون ...

در مخیله چه کسی می گنجید که دیکتاتور مصر" فرعون عصر خویش" این چنین کنار زده شود. مبارکی که در اسناد مکشوفه به سرمایه داران آمریکا اطمینان داده بود انقلاب ایران در مصر تکرار نشود!

کسی که دست در دستان شوم اسرائیل زد تا 22 روز مردم بی دفاع غزه سخت ترین روزهای خونین خود را تجربه کردند. کسی که حامی اصلی اسرائیل در منطقه شناسایی شد.

سقوط چنین دیکتاتوری نشان از دو چیز است: پوشالی بودن و به عبارتی بهتر توخالی بودن این قامت باشکوهی که استکبار برافراشته و گاه در دل ناآگاهان تخم هراس می کارد و دیگری نشان از یکدلی و شیردلی مردم است. مردم با تأسی به آموزه های اسلامی گفتند: "ألیس الصبح بقریب"و خود جواب دادند "ما یغیر الله ما بقوم حتی یغیروا ما بأنفسهم" و یکدفعه ندایی دیگر فراگیر شد که "زهق الباطل" و اکنون زمان خودنمایی عناصر تأثیرگذار اسلامی است.

امید همیشه انگیزه حرکت های بزرگ بوده است امید به روزهایی بهتر، امید برای رسیدن به اصول اساسی که معتقد به آنیم و فراموش شده اند، امید همان جوهره اصلی انتظار. در انتظار همه امیدواریم به آمدن بهترین حاکم و بهترین رهبر و برقراری بهترین حکومت ها. ما منتظران به امید زنده ایم. و چون زنده ایم پوینده ایم.

لیبی را می بینیم در حالی که از جنایات قذافی اشک بر گوشه چشمانش حلقه زده. حکمران نالایقی که حتی رسم میزبانی را به خوبی ادا نکرده و سیدی را که مهمانش بود، ربود و جمع وسیعی را داغدار کرد.

اسناد خیانت این خاندان هر روز فاش می شود و مردم متهورانه به خیابان ریختند، شهر به شهر پیش رفتند تا اکنون که دیگر پناهی امن برای قذافی ها باقی نگذاشتند.

شیعیان دلسوخته بحرین، این برادران و خواهران عزیز ما، که از جنایات آل خلیفه و آل سعود به سطوح آمده اند. زنان در کنار مردان ایستاده اند. حتی دختری که20 سال بهار زندگیش شهد جوانمردی و آزادگی نوشیده و مشق شرافت کرده، در میدان، در دادگاه، در زندان همه جالب به بیان تأسی از مکتب زینب کبری می گشاید و شجاعانه به قاضی دادگاه می گوید: من از نسل زینبم حال قاضی تو بگو از نسل که هستی؟ و افتخاری برتر از این که شاید؟

این بیداری است، لرزش است، طوفان بنیان ستم برانداز است، خاموش شدنی نیست، ساکت شدنی نیست، روز به روز، بیدارتر، هشیارتر، رخ زردتر، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نخستین اجلاس بین المللی بیداری بر مراقبت از بنیان های اسلامی تأکید ورزیدند و خواستار عدم غفلت و غرور نسبت به دستاوردها بودند. مبادا استکبار بنا به طینت ناپاکش مردم را از اصول منحرف کند.

خداوندا فخر عالم امکان و امام حی و حاضرمان را برسان.

خداوندا اسلام رهبری دارد بی بدیل، مبادا روزی که کسی بیاندیشد بی سرور است و بی پناه.

بار پروردگارا پناه و راهنمامان را برسان تا به سرانگشت تدبیر مبارکشان خون پاک شهدای این موج عظیم بیداری را به بار نشاند.

/ 4 نظر / 11 بازدید
قرارگاه جنگ نرم

سلام همسنگر با مطلبی با عنوان "«سبك زندگی» ما؛ دغدغه ی ولی فقیه" منتظر شما هستیم، خوشحال میشیم که سر بزنید.لطفا نظر هم بذارید. یا علی

میلاد

سلام لبیک یا خامنه ای پشتیبان ولی فقیه باشید تا از گزند روزگار در امان باشید. علی علی [گل]

گروه انصار حزب الله

با سلام. اپدیت جدید گروه انصار حزب الله. کلیپ تصویری از استاد حسن عباسی. موضوع:شرایط امروز جهان اسلام منتظر قدم های شما دوست عزیز و میهمانان وبلاگتون هستیم. خدانگهدار

بنيامين

با سلام به وبلاگ حاميان دولت ولايي نيز سر بزنيد. مطالب ما را با دقت بخوانيد و نظر دهيد. در صورت تمايل به همكاري و حمايت سايبري از گفتمان و عملكرد دولت، به ما اطلاع دهيد. به اميد پيروزي حق بر باطل