ده گام سرخ تا ظهر سبز

     گام دوم: کل ارض کربلا...

 تا نام سرزمین را شنید دستور توقف داد, آنجا همان وعده گاه الهی بود.

 کربلا! براستی زمین من و تو کجاست؟ وعده من و تو کجا؟ آیا به زمین و زمان است یا هر کجا که عشق فرا می خواند؟ اینک عشق تو را خوانده و تو سلاح انتظار بر دوش داری؟
 
      گام سوم: عطش  

تشنگی نه فقط امتحان بود, نشانه بود, هر که عطشناک تر عاشق تر... تا تشنه نباشی بر تو معرفت نمی نوشانند. تا ابراز خضوع نکنی بدرگاه حق جایگاهت نمی دهند. تا خاک نشوی به خدا نمیرسی.   
تا درد را نیابی و تا امام را طلب نکنی...

                
              طبیب عشق مسیحا دم است و مشفق لیک
                          چو درد در تو نبیند که را دوا بکند

  گام چهارم: بازگشت

صدای رسایش در گوش ها طنین افکند: اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.

و او آزاده بود... آمده بود تا به پای امام حسین(ع) بیافتد امام آزاده تر از آن بود که نبخشد.

حرً برای اولین بار طعم شیرین سایه ی ولایت را چشید...

ماچه زمانی این طعم شیرین را می چشیم؟

ماچه زمانی لایق بخشش امام هستیم؟

برای علمدار بودن اول باید حرٌ بود! اول باید توبه کنان جلو آمد, توبه ای نصوح! توبه ای برای بازگشت به خود! تا مبین وجودت طلا شود!

      گام پنجم: علمدار

پرچم ها که بالا میروند علمداری می طلبد. سالهاست که مردی تنهاست, علمداری می طلبد که دلش به تشگی فرات باشد, وسعت دیدش به وسعت نگاه خونین علمدار حسین(ع) و وفایش به جوانمردی دستان چون قرآن به زمین افتاده عباس!
    
      گام ششم: بگو یا علی

فقط 6 ماه نفس کشیدن در هوای حسین(ع) بیتابش کرده بود.

با نگاه هایش پدر را می سوزاند...پدر من هم هستم... من هم هستم... یارکوچک تو... اما چقدربزرگ بود... امام یارانش را به سن و سال گزینش نمی کند, درمسلک امام یگانه را به گزینش افراد معرفت  است, علی آنقدر زیبا پذیرفته شد که حتی خونش به زمین بازنگشت, از آن زمان سرخی غروبهای تمام جمعه های من و تو فضای دیگری دارد.
چه تلمیح زیبایی است که نام آخرین فدایی حسین(ع) به نام اولین فدایی پیامبر است!

سه پسر, سه سرنوشت و یک نام...

یکی برروی سر پدر, یکی برسینه ی پدر و آخرین بازمانده, صبور حسین(ع) که سالها درد عاشورا را بر دوش کشید تا قلب مردمان را بنام حسین(ع) زنده بدارد!

                                             همه به نام یکی!

آری علی(ع)! مظلوم ترین حقیقت جاری عالم!
باید علی وار بود تا دینی جدید یاری شود.
میگویند: امام که بیاید گویی دین جدید عرضه می شود. ما چقدر به حقیقت علی (ع) نزدیکیم تا فرزند علی(ع) را یاری کنیم؟

       گام هفتم: عشق   

این تنها ترین, زیبا ترین و کامل ترین نامی است که می توان برحسین(ع) نهاد!

عشق!

پروانه سالهاست که در انتظار انتقام خون به ناحق ریخته عشق,خود را به شمع می زند و می سوزد! گواه این سوزش صبح و شام اوست که خون می گرید.

ما از عشق چگونه یاد می کنیم؟

عشق برای من و تو فقط سیه پوشی است؟ فقط چند روز آن هم به تجمل و ریا.


اف برما که زمان مارا باخود برده است وخون حسین(ع) هم چنان می جوشد!
اف برما اگر صدای « هل من ناصر..»اش را از زبان فرزندش نشنویم.
اف برما اگر جمعه ها به ندبه فراخوانیمش بی آن که سایر روزهای هفته او را بیاد نیاوریم.


      گام هشتم: اسارت

باید ایستاد و محکم بود, باید غم را زنجیر کرد و عشق را فریاد! باید عاشقی را اثبات کرد. زینب(س), بزرگترین مبلّغ فرهنگی عاشورا بود! زینب(س) غم عشق را به سینه کشید و پای بر زمین کوبید و راست قامت به دل دشمن رفت تا خون حسین(ع) را زنده کند. زینب(س) برای من و تو قصد دلدادگی نیست حقیقت دلدادگی است. برسر در هیآت ها و کاروان های بسیاری نام دلدادگی حک شده، اما کدام کاروان اسیر به سوی حقیقت قدم می گذارد؟


      گام نهم: سه ساله

خرابه شام در آن شب تاریک شاهد نجوایی عاشقانه بود تا برای همه تاریخ برای تمام منتظران حجتی آشکار بیاورد. اکنون حجت بر من و تو تمام است:انتظار, فدایی میخواهد!

       گام دهم: عاشورا

اگر از بی وفایان پیمانه جدا کردی و به ندای عشق پاسخ گفتی, آن گاه درد عشق را لمس خواهی کرد و عطشت باران خواهد بود برتوبه نصوح آزادگی است, پس علمدار باش و قربانی عشق شو تا عاشورا را لمس کنی! به وسعت همه تاریخ عاشورا گسترده است.
اینک امام تو را فرا می خواند تعلل نکن! تعلل نکن! این همه که گفتم درس من و توست!

                                                                                     درس انتظار تا ظهور...
                                                                                    اللهم عجل لولیک الفرج

/ 4 نظر / 9 بازدید
فدایی ولایت

سلام ممنون از حضورتون "ترس ما کشته شدن یا غارت این خانه نیست بلکه دنیایی شدن با مسلک کوفی گری ست گر که بگذاریم امام خویش را تنها به تشویق هوا فرق ما با آن جنایت پیشگان سفله چیست؟" درس انتظار رو عالی نوشتید. التماس دعا یا زهرا

منتظر منتظر

سلام بزرگوار عزاداری هایتان قبول . واقعا مطالب زیبا و قابل تاملی بود امیدوارم همواره موفق باشید. از اینکه به ما سرزدید متشکریم. "مجله الکترونیکی نگاه منتظر"با کمال احترام در جمع دوستان ما لینک شد.اگر مایل بودید ما را به دوستی پذیرفتید ما را با نام انتظار سرخ لینک کنید. منتظر مقدم مبارکتان هستیم. اللهم عجل لولیک الفرج

کوثر

عاشوراى حسینى، كتاب سرخى بود كه «تفسیر ناب» آن از زبان امام سجاد تراوید امام سجاد علیه السلام، پاسدار «وحى نبوى» و «خط علوى» و «شورحسینى» بود در برابر خدا، «سجاد» بود، هرگز در برابر ظالمان، سر تسلیم فرود نیاورد و چهره بر درگاه ارباب قدرت نسود، کبوتر مجروح و پر وبال شکسته عدالت با پماد عرفان زین العابدین علیه السلام در شفا خانه دعاهایش التیام یافت. غم فراق امام كاروان اسراي كربلا، نگين آرامش قلب اهل حرم، بر همگان به ويژه جوانان دلداده كوي دوست تسليت باد! يا رب الحسين عليه السلام بحق الحسين عليه السلام اشف صدرالحسين عليه السلام بظهور الحجه عليه السلام