دعایی که آیت‌الله بهجت خواندن آن را به رهبر انقلاب توصیه کردند

«مرحوم آقای بهجت (رضوان الله تعالی علیه) می فرمودند این دعا را زیاد بخوانید: «یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک».

ممکن بود یک اشکال مقدّری وجود داشته باشد، ایشان به آن هم جواب می‌داد. ممکن بود کسی بگوید وقتی میگوئیم «ثبت قلبی علی دینک»، ما که دینمان درست است، منطقی است، مستحکم است، این برای آن طبقات پایین است. ایشان می فرمود در هر طبقه‌ای که دل انسان و ایمان انسان و دینداری انسان هست، تنزل از آن طبقه، برگشت است.

«ثبت قلبی علی دینک» یعنی دین را در همان طبقه‌ی عالی نگه دار و تثبیت کن. اگر این شد، آن وقت زندگی می شود شیرین، مرگ هم مرگ راحت.

یکی از مشکلات اساسی ماها، مشکل مردن است. امام سجاد (علیه السلام) به خداوند متعال عرض می کند: «امتنا مهتدین غیر ضالین، طائعین غیر مستکرهین غیر عاصین». خب، انسان در همه‌ی طول عمر در طریق هدایت بوده، اما باز امام دعا می کند که: «امتنا مهتدین غیر ضالین، طائعین غیر مستکرهین غیر عاصین»؛ معلوم می شود خطرناک است.

حکم مستوری و مستی همه بر عاقبت است
کس ندانست که آخر به چه حالت برود»

منبع:

KHAMENEI.IR

/ 3 نظر / 21 بازدید
سنگرزمانه

سلام تشكر از حضورتون در وبلاگ سنگرزمانه وبلاگ پر محتوايي داريد خسته نباشيد خدا قوت فقط چند نظر داشتم كه خدمت شما بزرگوار عرض ميكنم

سنگرزمانه

سلامي دوباره از تصاوير در پست ها استفاده كنيد و اندازه تصاوير را مناسب با كادر انتخاب كنيد تا كوچك ديده نشه تعدا مطالب صفحه نخست را از 10 مطلب به 15 مطلب افزايش دهيد از طريق تنظيمات تا فضاي خالي انتهاي مطالب پر شود و وبلاگ زيباتر شود. سعي كنيد براي هر مطلب عكس مناسب استفاده كنيد نكته مهم كه بايد بهش توجه كنيد افزيش لينك دوستان هست به صورت دوره اي هر ماه اين لينك ها را تست كنيد خودتون تا از صحت لينك ها و خراب نبودن و تغير مطالب داخل انها مطمئن شويد منتظر حضور دوباره شما هستيم يا علي

سلام سایت بسیارخوبی داری انشاا.. دراین راستا موفق باشی و ضمنا خوشحال میشوم تبادل لینک داشته باشیم