اولین مبشر امامت حضرت صاحب الزمان در نهم ربیع

از جمله ی آن زنان"سلیل خاتون" مادر امام عسکری(علیه السلام) است. ایشان به هنگام شهادت فرزند بزرگوار خود، در مدینه ساکن بودند و به محض شنیدن این خبر، خود را به سامرا رسانده دربار عباسی با فریب مردم جاهل، جعفر کذاب را امام معرفی کرده بود ولی این بانوی نمونه تاریخ با نشان دادن وصیت نامه ی فرزند بزرگوارش اموال مسلمین را از جعفر کذاب پس گرفت و اولین مبشر امامت حضرت صاحب الزمان در نهم ربیع بود.

سلیل خاتون با بیان روایاتی از ائمه(علیهم السلام) که به بیان حقانیت مهدی آل محمد(عج) می پردازد، به روشنگری پیرامون مسأله ی غیبت امام زمان(عج) پرداخت و با اعلام وصی بودن برای اجرای وصیت نامه ی امام حسن عسکری(علیه السلام) جعفر کذاب را از تمام مقامات دروغینی که برای خود یافته بود، ساقط کرد.

آری، این اسوه های جاودان همواره به ما می آموزند که برای دفاع از امام زمانت باید از جان گذشته باشی و پروانه وار طواف کننده کعبه وجود صاحبت، هرچند نامت در تاریخ گم شود و یا ناشناخته باشی.

اللهم عجل لولیک الفرج

/ 6 نظر / 8 بازدید
میلاد

نمیدونم چرا ولی با وبلاگت خیلی حال می کنم. واقعا مطالبت عالیه. افتخاریه برام اگه به وبلاگ منم یک سری بزنی برنامه های جالب پولی بازار برای دانلود گذاشتم اینم آدرسش: http://freebazaar.persianblog.ir

alireza

سلام.وبلاگتون حرف نداره و واقعا خیلی خوبه دوست دارم به وبلاگ منم سر بزنین و نظرتون رو بگید.خوشحال میشم اگه تبادل لینک رو قبول کنید ممنون تا بعد..

حرف تو

سلام تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت "حرف تو" " اولین مبشر امامت حضرت صاحب‌الزمان (عجل‌الله تعالی‌فرجه) کیست؟ " با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/20897 در این سایت انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت "حرف تو" به شما: "امام علی (علیه‌السّلام): بر شما باد به ارتباط و بخشش و تلاش با یکدیگر و دوری گزیدن از جدایی و پشت کردن به یکدیگر." یا علی

محسن

فجایع و قتل عام لاتاکیه http://fa.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=9244

نقطه ی رهایی

پیام شهید: آخرین حرف همین است زمینی نشوید!! سلام دوست عزیز بروزم خوشحال میشم سربزنید التماس دعا..[گل][گل]