خداحافظ ماه محبوب خدا

امام علی (علیه السلام):

اى بندگان خدا، کمترین چیزى که به زنان و مردان روزه ‏دار داده مى‏شود این است که فرشته‏اى در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا مى‏دهد و مى‏گوید:

«هان! بشارتتان باد، اى بندگان خدا که گناهان گذشته ‏تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید.»

............................................

خداحافظ ماه محبوب خدا که زخم‌های ایمانمان را التیام بخشیدی

انگار همین دیروز بود که آسمان آخرین روز شعبان المعظم،‌ فرش قرمز را برای رسیدن ماه محبوب الهی گستراند تا رمضان بیاید و بار دیگر زخم های ایمانمان را التهام بخشد.

انگار همین دیروز بود که فرشتگان خبر دادند درب‌های رحمت الهی روی مؤمنان گشوده شده است و به یمن آمدن رمضان  شیطان رجیم را در غل و زنجیر کرده‌اند.

رمضان! ای ماه محبوب خدا، تو آمدی و دل‌های غبار گرفته از روزمرگی‌هایمان را جان دوباره‌ای بخشیدی، تو آمدی و با سحر‌هایت معجزه کردی و پرده فراموشی را بر روی اعمال ناصوابمان افکندی.

رمضان! ‌ای ماه زیبای خدا، آمدنت بشارت بارش رحمت الهی بود و به ما تشنگان اسیر در سراب، عزت و شرافت و منزلت بخشیدی.

رمضان! تو چقدر با برکت و سخاوتمند بودی وقتی خواب مؤمنان را ثواب منظور می‌کردی و قرائت آیه‌ای از کلام وحی را برابر با کل قرآن می‌دانستی.

چقدر زیبا بود مناجات‌های سحرگاهیت، ‌آنجا که زمزمه‌های اللهم انی اسئلک.... ما را تا ساحل رحمت پروردگار می‌رساند.

سحرگاه نوزدهمین روزت ما را سیاهپوش مولایمان کرد و فریاد "فزت و رب الکعبه"  از محراب مسجد کوفه غربت و اندوه شیعیان را دو چندان ساخت، همان سحرگاهی که شقی‌ترین مرد تاریخ، انسانیت را به ماتم نشاند.

رمضان الکریم! شب‌های قدر تو که از هزاران ماه برتری داشت، ما را با قرآن و دعا آشتی داد و زمزمه‌های جوش کبیر دل‌هایمان را خدایی کرد و باعث شد برای برکت یکسال از زندگیمان دست خواهش خود را با چشمانی از باران التماس به آسمان بلند کنیم و مصحف الهی را بر سر بگیریم و صاحبش را به چهارده نور پاک سوگند دهیم تا از لغزش‌ها و کرده‌های بدمان چشم بپوشد و برای ما هم بهترین‌ها را که برای بندگان شایسته‌اش می‌نویسد مقدر کند.

باید هنوز بر تو سلام کرد در این روز عید بر تو اى همسایه‏اى که دل‌ها در جوارت رقت گرفت، و گناهان در آن کم شد.

سلام بر تو اى یارى دهنده‏اى که ما را در مبارزه شیطان یارى داد، واى رفیقى که راههای احسان را برای آدمی هموار کردی. 

اکنون با تو وداع می‌کنیم، وداعی به سختی عزیزی که دوریش برایمان سخت است، رفتنت دلهایمان را غمگین و ما را دچار وحشت و تنهایی می‌کند.

و چه زیبا امام سجاد(علیه السلام) دوریت را با خدا مناجات می‌کند که خدایا، هر معصیت کوچک و بزرگی که در این ماه پیرامون آن گشته‏ایم، یا گناهى که به آن آلوده شده‏ایم، از روى عمد یا فراموشى، به ستم کردن بر خود یا به هتک حرمت دیگرى، ما را از آن در پرده ستارى خود بپوشان.

به عفوت از ما در گذر، و ما را در آن ماه نصب العین شماتت کنندگان مساز و زبان طعنه زنندگان را بر ما مگشاى، و ما را به مهربانى بى‏پایان و فضل کاستى ناپذیرت به کارى بگمار که سبب فرو نهادن و پوشاندن آن چیز شود که در آن ماه بر ما نمى‏پسندى.

خدایا! مصیبت رفتن این ماه ما را جبران کن، و روز عید و روزه گشودنمان را بر ما مبارک ساز و آن را از بهترین روزهایى قرار ده که بر ما گذشته است.

اللهم عجل لولیک الفرج

/ 16 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
منتظران منتقم

حضرت امیر(ع) می‏فرمایند: «کمترین پاداش روزه ‏داران آن است که در آخرین روز ماه مبارک رمضان فرشته‏ ای آنان را ندا می‏دهد و می‏گوید: مژده باد بر شما ای بندگان خدا، که خداوند گناهان گذشته شما را بخشود. پس مواظب باشید که از این پس چه می‏کنید. عیدتون مبارک

میهمان

سلام عید بندگی مبارک التماس دعا

هم عهدان منتظر3

سلام هم لینکی گرامی عیدتان مبارک طاعاتتان مورد قبول حق متن زیبایی بود موفق باشید عید فطر.. عید پایان یافتن رمضان نیست.. عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است.. چونان ققنوس که از خاکستر خویش دوباره متولد می شود. رمضان کوره ایی است که هستی انسان را می سوزاند و آدمی نوبا جانی تازه از آن سر بر می آورد. الهم عجل لولیک الفرج

m

سلام خدا قوت بسيار عالي بود فيض برديم خوشحال ميشم تبادل لينك داشته باشيم[گل]

ماهی سیاه کوچولو

$$$$$$_______________________________$$$$$ __$$$$$$$$*_____________________,,$$$$$$$$* ___$$$$$$$$$$,,_______________,,$$$$$$$$$$* ____$$$$$$$$$$$$___ ._____.___$$$$$$$$$$$$ ____$$$$$$$$$$$$$,_'.____.'_,,$$$$$$$$$$$$$ ____$$$$$$$$$$$$$$,, '.__,'_$$$$$$$$$$$$$$$ ____$$$$$$$$$$$$$$$$.@:.$$$$$$$$$$$$$$$$ ______***$$$$$$$$$$$@@$$$$$$$$$$$**** __________,,,__*$$$$$$@.$$$$$$,,,,,, _____,,$$$$$$$$$$$$$* @ *$$$$$$$$$$$$,,, ____*$$$$$$$$$$$$$*_@@_*$$$$$$$$$$$$$ ___,,*$$$$$$$$$$$$$__.@.__*$$$$$$$$$$$$$,, _,,*___*$$$$$$$$$$$___*___*$$$$$$$$$$*__ *',, *____,,*$$$$$$$$$$_________$$$$$$$$$$*,,____* ______,;$*$,$$**'____________**'$$***,, ____,;'*___'_.*__________________*___ '*,, ,,,,.;*____________---____________ _ ____ '**,,,, آپم خوشحال میشم سر بزنید و نظر بذارین[گل]

حرف تو

سلام تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت "حرف تو" "خداحافظ ماه محبوب خدا" با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/11974 در این سایت انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت حرف تو به شما: "امام خامنه‌ای (حفظه‌الله): راه وسط، همان راه اسلام است؛ نگاه كنيم ببينيم اسلام به ما چه ميگويد، اسلام از ما چه ميخواهد. راه موفقيت اين است كه دنبال رضاى الهى و دنبال انجام تكليف الهى باشيم." یا علی

masoudjozani

سلام بزرگوار ، به روز هستم . موفق باشید . یا علی مدد ... [گل]

مریم

سلام. ممنونم که به وبلاگم سر زدین... منتظر حضور همیشگیتون هستم.با اجازه لینکتون میکنم. اگه دوست داشتید لینک وبلاگمو تو مجلتون بذارین. یا حق...[گل]

montazer

✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ ╬═♥اللهم عجل لولیک الفرج♥╬ ╬═♥اللهم عجل لولیک الفرج♥╬ ╬═♥اللهم عجل لولیک الفرج♥╬ ╬═♥اللهم عجل لولیک الفرج♥╬ ╬═♥اللهم عجل لولیک الفرج♥╬ ╬═♥اللهم عجل لولیک الفرج♥╬ ╬═♥اللهم عجل لولیک الفرج♥╬