نزول یوسف خاتم

تمامی بت ها سر نگون شدند، انجیل ها بر زمین افتادند، تخت و پایه هایش نقش زمین شده بودند، سر و صدا بلند شده:

این ازدواج نحس است...     

ما را از این عقد معاف دار ...   

داماد شوم است!..

قیصر پادشاه روم، که از ترک خوردن دل دختر سیزده ساله اش خبر داشت راه چاره ای به ذهنش خورد. دستور داد تخت ها دوباره بر پا شدند، انجیل ها باز روی دستان لرزان کشیشان. اما این بار برادر دوم روی تخت نشسته بود شاید سعادت نگون بختی برادر را جبران کند ولی گویا دست قضا چیز دیگری می خواست.

باز هم همان حادثه ی عجیب... شب شده بود و آسمان چادر نقره فام خود را بر سر عروس دل پریشان کشید. پدر غرق حیرت. دختر غرق غم.

عیسی بن مریم و وصی اش شمعون علیها سلام الله، خاتم پیامبران و وصی عزیزش علی بن ابیطالب علیهما سلام لله، جمعی از حواریون و جمعی از ائمه علیهم السلام، همه آمده بودند. منبری از جنس نور سر به فلک کشیده بود. قرآن ها برای شروع آن مراسم عظیم لحظه شماری می کردند.

یا روح الله! آمده ایم تا ملیکه فرزند وصی تو شمعون را برای این فرزند با سعادت خود خواستگاری نمایی .… و انگشت رسول الله یازدهین ماه منیر امامت حسن بن علی علیه السلام را نشان داد.

عاقد رسول الله، شاهد روح الله، عجب ازدواج مبارکی!

عجب خواب پر معنایی ...صبح شده بود و خورشید آسمان عاشق تر از همیشه بر چهره ی شادمان عروس تابید. ملیکه حالا اسیر عشق حسن بن علی علیه السلام بود و منتظر حقیقت یافتن رویاهایش. در میان اسیران کنیزکی هست که اجازه نمی دهد خریدارانش به او نگاه کنند. دست زدن به او ممنوع است. تنها اوست که صورت و بدنش را پوشانده. به زبان رومی سخن می گوید. ارباب و مشتری برای سیصد اشرفی می خواهند معامله اش کنند اما از آنها اصرار است و از او امتناع.

وقتی دیدی به زبان عربی به اربابش گفت: آنکه می خواهمش میآید ...، نزدیک شو و این نامه را به او بده... . این ها را امام هادی علیه السلام به بشر بن سلیمان گفته بود. حالا بشر در مقابل کنیز ایستاده بود. نامه چون گوهری صورت و چشم و دستان آن دختر را متبرک می کرد. اشک های ملیکه زودتر از او به خانه ی امام هادی علیه السلام رسیدند.

پرده های خواب کنار رفتند و خورشید حقیقت در مقابل چشمان شاهزاده ای در لباس کنیزان میدرخشید.

عمه! امشب نزد ما باش. که در این شب فرزندی گرامی متولد می شود که زنده می کند زمین را با علم و ایمان و هدایت بعد از آنکه مرده است با گسترش کفر و ضلالت. خدایا فرزند برادرم چه می گوید. در خانه او که جز نرگس کسی نیست و او هم ...

ای سید من! این فرزند از چه کسی است؟ من که در نرجس اثرحملی نمی بینم ....؟!

مثل او (نرجس) مثل مادر موسی است که تا هنگام ولادت هیچ تغییری ظاهری نشد... زیرا که فرعون شکم زنان حامله را می شکافت …

آری! چند وقتی بود عباسیان فرعون صفت کینه را زهر شمشیرهایشان کرده و مادر به مادر خاموش کردن نور خدا را قصد کرده اند.

اما گویا خبر ندارند که خدا تمام کننده ی نور امامت است و قرار نیست حکایت تلخ محسن تکرار شود. موج اضطراب دریای حیرتم را طوفانی کرده بود. شب تا به صبح منتظر قدوم موسی زمان بود اما.... پس وعده ی امامم چه شد ...؟

(عمه جان) شک مکن که وقتش نزدیک است. نزدیکی صبح بود.

در شکم مادر"انا انزلنا"می خواند. همراه من بهتر از من.

وقتی به دنیا آمد ختنه کرده بود. پاک و پاکیزه. به من سلام کرد بعد هم رو به قبله به سجده افتاد.

انگشتان سبابه اش رو به آسمان با صوت داوودی میخواند: « اشهدان لا اله الا الله وحده لا شریک له و ان جدی رسول الله و ان ابی امیر المومنین وصی رسوا الله…»

بر دست راستش نوشته شده بود:

" قل جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوق ؛

بگو حق آمد و باطل نابود شد همانا باطل نابود شدنی است”

«راست قامت ولی نه قد بلند، چهارشانه ولی نه کوتاه، سیمائی گرد، سینه ای فراخ، پیشانی باز، ابروانی بهم رسیده، خالی بر گونه راست چون دانه ی مشک که بر قطعه ی عنبر رسیده ...»

«او داناترین مردمان، حکیم ترین آنان، پرهیزگارترین انسان، بردبارترین مردمان، سخی ترین آنان و عابد ترین همگان است... عطر دلربایش از هر مشکی معطر تر است...»

این گونه توصیفش کرده اند اللهم ارزقنا زیارة المهدی...

شنیده ام وقت آمدنت غریب الغربای زمان، همین قرآن خاک خورده ی روی تاقچه مان از حاشیه زندگی ها به مثل می آید و مکتب قرآن همه جا حرف اول را می زند. شنیده ام وقتی بیاییدست بر سر بندگان گذاشته و عقل های  ایشان را جمع کرده و اخلاق آنها را به کمال می رسانی، تجمع عقول و تکمیل اخلاق را که کنار بگذاریم عجب صفایی دارند زیر دستان تو! شنیده ام وقت آمدنت سراسر عالم را از علم و دانایی بهره مند می سازی بعد از آنکه به جهل و نادانی گرفتار شده و این یعنی اگر ما همه ی کتاب و دفترهای بوعلی و شیخ بهایی و انیشتین و ادیسون را روی هم بگذاریم تازه می شود هم قد دو حرف از بیست و هفت حرف علم تو!

هیچ ویرانه ای در زمین نمی ماند و تمام اجاره نشینان حلبی آبادها صاحب گنجی از گنج های زمین میشوند. کویر حسرت باران را لای درز ترک هایش نمی برد و ترنم بهاری سبد سبد گل و گیاه به ارمغان می آورد. دیگر نیازمندی برای دریافت زکات نمی ماند و مومنان کاخ به کاخ به دنبال فقیرند... امر به معروف و نهی از منکر دوباره جان می گیرد و ریسمان های دروغ ریشه کن  می شود. این ها همه یعنی دوران حکومت تو ....

این را هم میدانم که آسانی های این زمان پس از سختی های دوران دجال شناسی و یهود ستیزی است. می دانم گاه آمدنت زمین آن قدر هم روی خوش نشانمان نمیدهند و تازه زخمهای کهنه سرباز می کنند و تو باید تمام چنگال ها را از سر بیت المقدس و کعبه و بقیع برداری... می دانم شیعه های تنوری ات به دوران حکومتت می رسند و آنها که فقط حرف میزنند و ادعا دارند در ولایت عشق تو هیچ اند.


حرف آخر. مولایم! در شب میلاد از دل من هم عبور می کنی؟!

برایت طاق نصرت بسته ام درست سر در کوچه دلم! زباله های قلبم را راس ساعت نماز شب به شهرداری توبه سپرده ام تا چشم های مهربانت آزرده نشود. راستی در بن بست قلبم پس کوچه ای هست که چون خالی از سکنه معرفت است ویرانه ای برای شب نشینان تهمت و کینه و غیبت و دروغ شده. باورکن این ها را از هر دری بیرون میکنم دوباره می آیند. شرمنده...

تو ببخش مولایم !

کوچه تنگ است و باریک. اما از عشق توست که یک ذره شده. دلم برای تو تنگ شده... خوشحالم! چرا که شاید باری از کنار این کوچه ی آشتی کنان عبور کنی و من گوشه نشین، دامنت را بگیرم و آن گاه چشمان غم پرستم از بیماری هجر تو شفا یابد و دیدگانم کارگاه و نگار خانه ی جمالت شود.

یگانه حبیبم!

هنگام که سر در سرداب غیبت فرو بردی و از پشت ابرها نظاره گر درد فراقمان شدی، لطف خدای کعبه را بدرقه ی راهت کردم و سفیدی چشمانم را نشان عشقت. اما اکنون حب تو خانه خرابم کرده و تیغ غمت رشته صبرم را سر بریده ...

باران اشک هایم اشک باران را هم آورده و من دریا دریا گوهر وصالم.

جان ناقابلم برگ سبزی است که نذر قدومت کرده ام بیا و این قربانی را از ما بپذیر.

اسپندهای ملتهب قلبتان را به آتش عشقش بسپرید....

با ذکر"و ان یکاد" لبان خشکتان را معطر کنید...

آب و آیینه بر دست گیرید و کوچه ها را چراغانی کنید...

عزیز بی نقاب ما امشب می آید.

/ 25 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محفل69

بالا بلندای قمر یل مرتضی/ یعسوب الدین علقمه،تمثیل مرتضی/ دست مرا بگیر نه با دست با پرت/ بی دست کربلا نظری جان مسادرت/ سلام/جلسه ی جمعه ی گذشته آمادست برا دانلود. منتظر دیدگاه های شما هستیم/ التماس اشک

طهورا

آقا جان دل ها برای نغمه داوودی ات تنگ شده، چشم های عاشق برای تماشای جمال زیباتر از یوسف ات ثانیه شماری می کند. صبر ایوب نیز از این هجران و فراق لبریز گشته است. زمین به جنبش و رانش درآمده است. اقیانوس ها، بی قرار و لبریز گشته اند. زمان نیز دست و پای خود را گم کرده است. حتی دیوار کعبه و......" با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک اعیاد شعبانیه بالاخص میلاد منجی بشریت صاحب الزمان والعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف). ببخشید که انقدر دیر آمدم. ولی مطالب جدید و مفیدتان (فکر میکنم از وقتی که سر نزده بودم سه تا جدید گذاشتید)رو مطالعه کردم و استفاده کردم. همیشه مطالبتون دلنشین هست . متشکر وبلاگ حقیر هم به روز شده. خوشحال میشم کلیک رنجه بفرمایید. همانطور که مستحضرید عنوان وبلاگ به "آفتاب حسن" تغییر داده شده . التماس دعا

هم پای قاصدک

شما باید پیش از آنکه در مورد هر مطلب مهمی تصمیم بگیرید در سکوت به مراقبه بپردازید، و از خداوند طلبِ دعای خیر کنید. در چنین حالتی قدرتِ خداوند در نهان قدرتِ شما است. در نهان ذهن شما،ذهن حضرتِ حق است، و در پس ارادۀ شما ارادۀ او در عمل است. پاراماهانسا یوگاناندا

شور حسین(علیه السلام)

ما معتقدیم که عشق سر خواهد زد ..... بر پشت ستم کسی تبر خواهد زد سوگند به هر چهارده آیه ي نور ..... سوگند به زخم های سرشار غرور آخر شب سرد ما سحر می گردد ..... مهدی به میان شیعه بر می گردد[گل]

toofan

سلام دوست عزیز امروز روز افتتاح وبلاگ طوفانه بازدید کنید و اگه مایل بودید تبادل لینک کنیم

سیدعلی انتظار

السلام علیک یا فارس الحجاز سلام بزرگوار جدا از این همه دلپوسیدگی های خود ، آینده ای را ترسیم کرده ام تا بی دلی را دلخوش کنم... اللهم عجل لمولانا الفرج همچنان از منتظرانم ...

مطیع رهبری

سلام...خیلی ممنون از حضورتون و جملات زیبایی که نوشته بودین...موفق و مهدوی باشید...اللهم عجل لولیک الفرج...علی یارت

شیعه عاشق

سلام ممنون از نگاه دلنشینتان به سایت ما بازهم منتظر قدومتان هستیم[گل]

کیمیای مهر

سلام اخیرا یه بحثی که خیلی رایج شده اینه که میگم "عسکر" یعنی بی دانه و امام حسن هم به این دلیل "عسکری" بهشون می گفتن که نمی تونستن بچه دار بشن. جریانش چیه؟

گل سرخ

سلام عزیز خوشحال شدم بهم سر زدی اگه با تبادل لینک موافقی خبرم کن منتظرت هستم