بهار و تحول

بیایید بیرون تا ببینید چقدر همه چیز عوض شده، انگار این زمین، زمین دیروز نیست. باد راست می گفت همه چیز تغییر کرده بود. درخت ها که تا دیروز خشک و بی روح بودند و دیگر امید زندگی نداشتند، همه لباس های نو و تازه و به رنگ سبز پوشیده بودند، لباس هایی که روی آنها با شکوفه های زیبای رنگارنگ، تزئین شده بود. پرنده ها که تا دیروز خبری از آنها نبود و همه به جای دیگری سفر کرده بودند، اکنون بازگشته و مانند سال پیش چه چه می زدند و آواز می خواندند. پروانه های کوچک در آسمان می رقصیدند و گلها برای آنها دست می زدند. آب چشمه ها و رودها که تا دیروز یخ زده بودند و به ماهی ها اجازه خودنمایی نمی دادند دوباره به حرکت در آمده و با سرعت پیش می رفتند. هیچ کس از اهل خانه نمی دانست این همه تغییر برای چیست؟!

پسر کوچک خانواده، از روی کنجکاوی، وقتی صدای باد را شنید هیحان زده شد و پنجره سالن پذیرایی خانه را باز کرد، دیگران هم از روی کنجکاوی وقتی پنجره باز شد با گوشه چشم بیرون را نگاه می کردند.

خیلی زیبا بود. چقدر تغییر! چقدر تحول! چقدر زیبایی و چقدر امید! پسر کوچک خانواده از باد پرسید: چه شده است؟ چه اتفاقی افتاده اینها که تا دیروز امیدی برای زندگی نداشتند باد گفت بهار آمده است، هرگاه بهار بیاید همه چیز عوض می شود و روح ها تازه می گردد.

دختر خانواده گفت: ولی یک بهار است که تا ما انسان ها تغییر نکنیم نمی آید و در پاسخ نگاه های سوال آمیز دیگران گفت: " آن بهار دل هاست" که هنوز منتظر است تا ما تغییر کنیم.

/ 3 نظر / 6 بازدید
معصومه بهشتي

با سلام خسته نباشيد وبلاگ بسيار جالب و ارزشي داري جزاكم الله خيرا اطفا مارا هم در جمع دوستان خود بپذيريد و به ما هم سر بزنيد باتشكر

خزان بارانی

بسم الله .. سلام علیکم .. ان شاءالله سال جدید سال ظهور مولا صاحب الزمان باشه .. با ختم قرآن به روزم .. درصورت تمایل اعلام بفرمایید ... التماس دعا .. یا زهرا ...

قاصد گمنام

بار سنگینی بر دوش ماست . . . رفتند تا بمانیم « شهید سید حسن میرجعفری تفتی » به هنگام دعا و نماز که هستید بجان امت ؛ امام امت خمینی ، و برای فرج هرچه زودتر امام زمان (عج) دعا کنید . ................................................................ سلام علیکم . . . ممنون از حضورتون . به امید دیدار مجدد در سنگر معراج نامه شهدا یازهرا (س)