اعمال ماههای قمری

اول: روزه گرفتن نُه روز اول این دهه که ثواب روزه تمام عمر را دارد.

دوم: خواندن دو رکعت نماز مابین مغرب و عشاء در تمام شبهای این دهه در هر رکعت بعد از حمد بخواند یک مرتبه توحید و آیه" و واعدنا موسی..." تا با ثواب حاجیان شریک شود.

اعمال روز عرفه:

روز عرفه از اعیاد عظیمه است اگرچه به اسم عید نامیده نشده است و روزیست که حقتعالی بندگان خویش را بعبادت و طاعت خود خوانده  و موائد جود و احسان خود را برای ایشان گسترانیده و شیطان در این روز خوار و رانده تر و خشمناکترین اوقات خواهد بود.

اعمال این روز:

اول: غسل.

دوم: زیارت امام حسین(ع) که در مقابل هزار حج و هزار عمره و هزار جهاد بلکه بالاتر است و احادیث در کثرت فضیلت زیارت آنحضرت در این روز متواتر است و اگر کسی توفیق یابد که در این روز در تحت قبۀ مقدسه آن حضرت باشد، ثوابش کمتر از کسی که در عرفات باشد نیست، بلکه زیاده مقدم است.

سوم: بعد از نماز عصر قبل از آنکه مشغول بخواندن دعاهای عرفه شود، دو رکعت نماز بجاآورد، در زیر آسمان و اعتراف و اقرار کند نزد حقتعالی بگناهان خود تا فایز شود بثواب عرفات و گناهانش آمرزیده گردد پس مشغول شود به اعمال و ادعیه عرفه که از حجج طاهره صلوات الله  علیهم روایت شده است.

شیخ کفهمی در مصباح فرموده مستحب است روزه روز عرفه برای کسی که ضعف پیدا نکند  از دعا خواندن و مستحب است غسل قبل از زوال و زیارت امام حسین(ع) در روز و شب عرفه.

         منبع: مفاتیح الجنان،حاج شیخ عباس قمی

/ 5 نظر / 8 بازدید
رد پاهایی که روی دلم می ماند به روز شد

اللهم عجل لولیک الفرج سلام اميدوارم حالتون خوب و خوش باشه فرارسیدن میلا پیام آور صلح و دوستی، حضرت عیسی مسیح (ع) مبارک باد رد پاهایی که روی دلم می ماند به روز شد http://www.only-for-allah.blogfa.com در پناه خالق نيلوفران آبي

خانه یار

خدا گويد: تو اي زيباتر از خورشيد زيبايم ، تواي والاترين مهمان دنيايم ، بدان آغوش من باز است، شروع كن! يك قدم با تو، تمام گامهاي مانده اش با من.. -------------------------------------------- سلام دوست عزیز آپم منتظر حضور پر مهرتون[گل]

کوچه امید

سلام بزرگوار ممنونم از حضور همیشه گرمتون شما لطف دارید. از یاداوری اعمال ماههای قمری هم تشکر خیلی به جا و ارزشمنده. عجل یا حبیبی

منتظر

روز محشر که میشه ما از همه جدا میشیم توی جنت نمی ریم ساکن کربلا میشیم

آسمان

سلام ممنونم از حضورت دوست گرامی پست مفیدی بود موفق باشید