امام هادی (ع) ابو الحسن الثالث

.................................

ابوهاشم جعفرى حکایت کند:

روزى در محضر شریف امام هادى علیه السلام شرفیاب شدم، کودکى وارد شد و شاخه گلى را تقدیم آن حضرت کرد.

امام علیه السلام آن شاخه گل را گرفت و بوئید و بر چشم خود نهاد و بوسید؛ و سپس آن را به من اهداء نمود و اظهار داشت:

هر که شاخه گلى را ببوید و بر چشم خویش بگذارد و ببوسد و سپس صلوات بر محمّد و آلش فرستد، خداوند متعال حسنات بى شمارى را در نامه اعمالش ثبت مى نماید؛ و نیز بسیارى از خطاها و لغزش هایش را مورد عفو قرار مى دهد.
......................................................

یکى از اصحاب حضرت ابوالحسن، امام هادى صلوات اللّه علیه به نام اسحاق بن ابراهیم حکایت کند:

روزى به محضر مبارک آن حضرت شرفیاب شدم، شخصى را دیدم که در مجلس حضرت اظهار داشت: مدّتى است که مبتلا به سردرد شدیدى گشته ام.

امام علیه السلام فرمود: ظرفى را با مقدارى آب بردار و این آیه شریفه قرآن را بر آن بخوان :

أوَلَمْ یَرَ الَّذینَ کَفَرُوا انَّ السَّمواتِ وَ الاْ رْضَ کانَتا رَتْقاً فَفَتّقْنا هُما وَ جَعَلْنا مِنَ الْماءِ کُلَّ شَیٍ حَیُّ أ فَلا یُؤْمِنُونَ.

و سپس آن را بیاشام، که انشاءاللّه سردرد برطرف خواهد شد.

....................................................

اَلْعِلْمُ وِراثَةٌ کَریمَةٌ وَالاْ دَبُ حُلَلٌ حِسانٌ، وَالْفِکْرَةُ مِرْآتٌ صافَیةٌ.

امام هادی(ع) فرمود: علم و دانش بهترین یادبود براى انتقال به دیگران است، ادب زیباترین نیکى ها است و فکر و اندیشه آئینه صاف و تزیین کننده اعمال و برنامه ها است.

http://www.ghadeer.org

/ 4 نظر / 10 بازدید
ایمان آرزه

سلام . از وبلاگِ زیباتون کوتاه دیدن کردم. با سلیقه اید ، خسته نباشید . حتما بهتر از این هم میشه . اگر وقت داشتید خوشحال می شم به دست نوشته های بنده سری بزنید و نظر زیباتون رو ثبت کنید. ضمنا! یادتون نره! تو نظرسنجی هم حتما شرکت کنید. سپاس

سر خوش ز سبوی غم پنهانی خویشم

شب است و گوهری خفته به تابوت از این غم کل عالم گشته مبهوت - شب است و عالمی اندر غبار است دل شیعه بسی اندوه بار است - شب است و یک گلِ پهلو شکسته گل دیگر در این ماتم نشسته - شب است و مه نهان از دیده ها شد که بغض خفته ی عالم رها شد - شب است و روح و جان از مرتضی رفت ببین ظلم و تباهی ، تا کجا رفت - شب است و سینه ای پر سوز و آه است درِ بیت علی ، از چه سیاه است - شب است و دخت طاها ، جان سپرده ازآن ضربت که از ، بیگانه خورده - شب است و کودکان غم ناله دارند به روی چشم و گونه ژاله دارند - شب است و گریه هاشان بی صدا شد که لرزان زین عزا عرش خدا شد - شب است و شمع مادر گشته خاموش گرفته کودکان ، لیکن در آغوش - شب است و خفته زهرا در دل خاک ملائک هم بخوانندش ، به افلاک - شب است و دخت زهرا خون فشان است که خاک مادر ما بی نشان است

سكوت كوير

سلام ممنونم از حضورتون اگر مايل به تبادل لينك بوديد بانام "سكوت كوير/شهدا/انتظار "لينك كنيد و بگد با چه نامي لينك كنمتون. التماس دعا.

حضرت امام مهدي (عج) : تصرف كردن در مال ديگري بدون اجازه صاحبش جايز نيست .