خدیجه میهمان زنان بهشتی

حقیقت آن است که شخصیت والا و مقام و موقعیت شگفت انگیز این بانوی بزرگ جهان اسلام از ابتدای ولادت تاکنون ـ که نزدیک به چهارده قرن از آن می گذرد ـ آنچنان که باید و شاید شناخته نشده است.

مقام معظم رهبری در سخنانی که در همین باره ایراد داشته اند، می فرمایند:

« وقتی انسان به روایاتی که مربوط به فاطمه زهرا(س) می باشد و از زبان ائمه- علیهم السلام- صادر شده است مراجعه می کند، می بیند زبان معصومین- علیهم السلام- نسبت به این بزرگوار، آن چنان زبان ستایش و خضوع و خشوع است که برای کسی که مقام والای فاطمه زهرا(س) را ندانسته باشد، ممکن است مایه تعجب باشد.

از خود پیامبر اکرم(ص) که پدر و مربی این مخدره ی بزرگوار بود تا امیرالمؤمنین که همسر او بود و تا فرزندان او یعنی ائمه(ع) ـ هر کدام راجع به زهرای اطهر جمله ای گفته اند و آن را با زبان تعظیم و ستایش بیان کرده اند. این نشان دهنده آن مقام والا و توصیف ناشدنی است که حقیقتا برای ذهن قاصر ما، آن علو درجه معنوی و  ملکوتی امّ  الائمة  النجباء ـ سلام الله علیها ـ قابل درک نیست. »

خدیجه میهمان زنان بهشتی

شیخ صدوق در کتاب امالی از امام صادق(ع) نقل می کند که آن حضرت فرمود:

در هنگام ولادت حضرت فاطمه، خدیجه شخصی را به نزد زنان قریش فرستاد و از آن ها خواست تا به خانه او بیایند و در هنگام وضع حمل به او کمک کنند، اما زنان مکه برای خدیجه پیغام دادند که تو به سخنان ما گوش نکردی و با یتیم ابی طالب ـ که مال و ثروتی نداشت ـ ازدواج کردی، لذا ما به کمک تو نخواهیم آمد.

خدیجه از این پیغام غمگین شد و در حال اندوه به سر می برد که ناگهان چهار زن گندمگون بلند قامت را ـ که همچون زنان بنی هاشم بودند ـ مشاهده کرد که بر وی وارد شدند. خدیجه از دیدن ایشان نگران شد اما یکی از آن چهار زن به سخن آمد و گفت:

ای خدیجه! نترس و محزون مباش که پروردگار تو ما را فرستاده و ما خواهران تو هستیم. من ساره ام، این آسیه همسر فرعون است که همدم تو در بهشت خواهد بود. آن دیگری مریم دختر عمران و نفر چهارم کلثوم خواهر حضرت موسی است. خداوند ما را نزد تو فرستاده تا در هنگام وضع حمل به تو کمک کنیم.

                                  www.hawzah.net

/ 12 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میلاد

سلام بزرگوار ... مبارک باشه این روز عزیز و فرخنده بر شما و همه محبان آل الله توی اولین فرصت بریم دست بوسی مادرمون ... شاید فردا دیر باشه ... [گل][لبخند]

سید...

سلام دوست عزیز این روز رو من هم تبریک عرض میکنم

سربازکوچولوی آقا

سلام همسنگر بصیرتی خدا قوت.تولد حضرت زهرا(س)رو به ساحت مقدس و پاک امام زمان(عج)و نائب بر حقش امام خامنه ای و به شما دوستان عزیز تبریک میگم مطلبتون خیلی زیبا بود....راستی شرمنده بهتون سر میزنم آخ موقع کنکور وقت نمیکنم من هم با مطلبی با عنوان(زنده به گور کردن دختران قبل از اسلام و قبل از ظهور مهدی(عج)فاطمه )بروزم به اميد صبح ظهور بــاولـایــت ، تــا شـــهــادت ، بـــا بـــصــیــرت بــاولـايـت زنـده ايـم ، تـازنـده ايـم ، رزمـنـده ايـم ياعلي

امیر قافله عشق

[گل][لبخند][گل][لبخند][گل][قلب][گل][لبخند][گل][لبخند][گل] [گل][لبخند][گل][لبخند][گل][قلب][گل][لبخند][گل][لبخند][گل] هوالخالق خدا کند اثري، حق به آه ما بخشد بصيرتي به دل عُذر خواه ما بخشد به احترام محمد چه ميشودکه خدا شب ولادت زهرا گناه ما بخشد فرا رسيدن ميلاد تنهاگل ياس محمدي حضرت فاطمه زهرا(سلام عليها) مبارک باد. [گل][لبخند][گل][لبخند][گل][قلب][گل][لبخند][گل][لبخند][گل] [گل][لبخند][گل][لبخند][گل][قلب][گل][لبخند][گل][لبخند][گل]

يك دوست

سلام دوست عزيز از شما جهت فعاليت در شبكه اجتماعي صالحين دعوت به عمل مي آيد. http://ssalehin.ir بياييم در ترويج شعائر اسلامي گامي برداريم مكاني امن براي طرحهاي شما لطفا ما را در وبگاه خود لينك نماييد موفق باشيد[گل]

مسافر

[گل]

حزب الله(خواهران)

سلام باز از چمن داور، یک غنچه نمایان شد / از یمن قدوم او عالم همه بستان شد برخیز نما شادی، ایام سرور آمد / چون باز دری بر خلق از روضه ی رضوان شد . . . ولادت بر شما مبارك. در پناه خدا.

همسفر جامانده

سلام خوبيد انشالله؟ بابت تاخير دعوتتون عذر خواهي مي كنم... مطلب زيبايي بود.. اجركم عند الله...