انقلاب اسلامى زمینه ساز ظهور حضرت صاحب الزمان(عج)

و به فرموده‌ آن سلاله پیامبر، رهبر و ناخدای این انقلاب که فرمود:

«انقلاب ما نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام، به پرچمداری حضرت حجت ارواحنا فداه است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور فرجش را در عصر حاضر قرار دهد».

انقلاب اسلامی ایران، حلقه اتصال عمیق و جدانشدنی با قیام حضرت مهدی(عج) دارد و با جرات می توان گفت نقش اصلی و حقیقی این حرکت عظیم مردمی را می توان در تمسک به فرهنگ ناب مهدویت جستجو نمود.

یکی از مشخصه های حکومت مهدوی ایجاد حیات طیبه و دمیدن روح معنویت در جامعه است. چنانچه در روایتی از امام حسین(ع) می خوانیم: "حضرت مهدی امامی است که قیام به حق می کند و خداوند زمین را پس از آنکه با کفر و بی دینی مرده است به وسیله او زنده می کند"

مردم ایران اسلامی با تبعیت از آرمان مهدویت این چنینی توانستند یک زندگی سعادت گونه و طیب و طاهر را برای خویش رقم بزند که در چنین جامعه ای بتوان در راستای هدف خلقت و رسیدن به کمالات معنوی و مادی گام برداشت.

حضرت مهدی(عج) با قیام مقدس خویش تمامی طاغوت های زمان را نابود می کند و حکومت مشروع الهی را بر جهان سیطره می دهد.

امام کاظم(ع) در این باره می فرمایند: "او دوازدهمین ما ائمه است خداوند هر مشکلی را برایش آسان می کند و هر گردن کشی را بوسیله او سرکوب می کند. گنج ها و معادن زمین برای او پدیدار می شود و هرچه دوری برایش نزدیک می شود. ستمگران بی دین را نابود می کند و شیاطین متمرد را به هلاکت می رساند."

ملت ایران اسلامی نیز خواهان حکومت الهی و دینی بودند و با درس گیری از مکتب امام حسین از دستگاه نامشروع و یزیدی بیزار بودند و می خواستند هر طور که شده اساس چنین حکومتی را از بین ببرند طاغوتی که جز ترویج مذهب لائیک و لیبرالیسم و مادی گرایی چیزی در بر نداشت و این حکومتی که از غرب و شرق عالم دستور می گرفت و یک خود باختگی همگانی را برای آنان به ارمغان می آورد را متزلزل ساختند.

همانگونه که امام راحل فرمودند: "ملت عزیز سرتا پا معتقد به اسلام و قرآن مفتخر است که پیرو مذهبی است که می خواهد حقایق قرآنی را نجات دهد و بشر را از قیودی که بردست و پای و عقل او پیچیده است و او را به سوی فنا و سستی و بردگی و طاغوت میکشاند نجات دهد. آمریکا با همه ادعاهایش و همه ساز و برگش در مقابل ملت غیور ایران و کشور حضرت بقیه الله(عج) رسوا و وامانده گشت و این امداد غیبی خداوند بود که ملت ایران را بیدار کرد و از ظلمات شاهنشاهی به نور اسلام هدایت کرد."

یکی از ویژگی های حکومت حضرت مهدی(عج) یاران وفادار و مستحکم آن حضرت می باشد که حاضرند با تمام وجود در راه احیای ارزش های الهی و اسلامی در صحنه حاضر باشند و دست از دفاع از حریم ولایت و خاندان اهل بیت نکشند.

امام صادق(ع) در وصف آنان چنین می فرماید: "اصحاب حضرت مهدی(عج) هرکدام برابر چهل نفر توانایی و قدرت (الهی) دارد و دارای قلوبی محکم و قوی مانند پاره های آهن هستند ."

ملتی که دوشادوش امام عزیزمان را گرفته بودند و این انقلاب را به ثمر رساندند کسانی بودند که می دانستند باید از ولی فقیه حمایت نمود و از حول محور ولایت و رهبری یک لحظه غفلت نکردند و با تبعیت از امام و مقتدایشان که محور اسلام و قرآن بود توانستند حکومت ستم شاهی پهلوی را واژگون سازند و بی شک می توان رمز پیروزی این انقلاب و همچنین بقای آنرا در اتحاد و همبستگی حول محور ولایت و رهبری الهی دانست و این همان چیزی است که دشمنان به آن معترفند و یکی از وظایف اصلی همه مردم عزتمند ایران دفاع و مواظبت از این رکن اصیل انقلاب می باشد.

بی شک می توان ملت ایران را از سایر ملت های دنیا حتی از مردم زمان ائمه در پیروی از آرمان های اسلام و قرآن برتر و عظیم تر دانست و نمونه عینی و خارجی از یک ملت الهی و اسلامی به شمار آورد همچنانکه امام عزیزمان در این باره فرمودند: "من با جرات مدعی هستم که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله و کوفه و عراق در عهد امیرالمومنین و حسین ابن علی می باشند."

انقلاب اسلامى، نمونه‏ کوچکى از انقلاب مهدوى

همه‏ ى خصوصیاتى که در ظهور مهدى(عج)هست در یک مقیاس کوچک در انقلاب اسلامى ملت ایران هم هست. در آنجا هم مخاطب حضرت بقیة الله همه‏ مردم عالمند؛ یعنى در آن لحظه ‏اى که به خانه ‏ى کعبه پشت مى ‏دهد و تکیه مى ‏کند و دعوت خود را با صداى بلند فریاد مى‏ کند، صدا مى‏ زند «یا اهل العالم» .

انقلاب اسلامى ما هم، از آغاز اعلام کرد که مخصوص یک ملت و یک قوم و یک کشور نیست، همچنانى که آن بزرگوار با همه‏ قدرت‏هاى بزرگ جهان ستیزه مى‏ کند و در مى ‏افتد، انقلاب ما هم با دست خالى و فقط با تکیه به نیروى ایمان با همه‏ قدرت‏هاى عظیم جهانى مقابل شد. همان طورى که ظهور حضرت مهدى(عج) هم حساب‏هاى مادى و معمولى را به هم مى ‏ریزد، انقلاب ما هم همه‏ ى حساب‏ها را به هم ریخت.

..................................................

برگرفته از سایت راسخون و تبیان زنجان
صحیفه نور، ج 21، ص 180.
امام خمینی.وصیت نامه سیاسی الهی .ص15
بحارالانوار.ج51.ص132.
بحارالانوار-همان-ص151.
امام خمینی –همان-ص5.
بحارالانوار-ج52-ص327.
امام خمینی-همان-ص12.
در مکتب جمعه، ص ۲۵۰، ۶۰/۳/۲۹

/ 15 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سیدعلی اسلامی

اللهم عجل لولیک الفرج[گل] خیلی زیبا بود ان شاالله تا آخر پای این انقلاب بایستید و همچنین دهه فجر مبارک باد[گل]

میثم

سلام ممنون از حضور و دعوتتان مطلب بسیار بجا و به حق و خوبی بود...استفاده بردیم... موفق باشید یا حق

بچه حزب اللهی

سلام کلیپ صوتی جدید از سخنان امام خامنه ای در مورد مذاکره با آمریکا در دیدار مسئولان و فرماندهان نیروی هوایی ارتش من دیپلمات نیستم من انقلابیم درخدمتیم یاعلی

میهمان

سلام ایام الله بر شما مبارک التماس دعا

امین

باسلام.بفرموده ی بزرگان :انسان در قضایای سال 88سایه ی امام زمان را بر سرکشوراحساس می کرد

بصيرت

برخیز که فجر انقلاب است امروز / بیگانه صفت خانه خراب است امروز هر توطئه و نقشه که دشمن بکشد / از لطف خدا نقش بر آب است امروز ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلام مبارک باد . . .

م.م

استفاده کردم

م.یاور

سلام مهدی یاور عزیز از اینکه دیر بهتون سر زدم معذرت میخوام... مدیر وبلاگ منتظران منتقم عوض شده...هر وقت تونستم بهتون سر میزنم... التماس دعا... امیدوارم موفق باشید...

نسیم سبز

به خاطر بسپاریم همراهی خدا با انسان مثل نفس کشیدن است آرام، بی صدا، همیشگی . . .

خادمین حسین(ع)

شما را با افتخار لینک کردیم هیئت مذهبی خادمین حسین(ع) آبدانان