آخرین یادگار غدیر

و قال رسول الله صلی الله علیه وسلّم: «انا وعلىُّ والحسنُ والحسینُ وتسعةٌ من ولدِ الحسینِ مُطّهّرُونَ ومعصومُون» یعنی: «من، علی، حسن، حسین و نه نفر از فرزندان حسین، پاک و معصوم هستیم»(1)

راستی تا به حال از خود پرسیده ایم که چه وظیفه ای در دوران غیبت این تنها وارث، برعهده ما شیعیان و دوستداران اوست؟ مگر نه این است که تمام فرمایشات پیامبر بزرگوار(ص) در غدیر نسبت به صاحب ولایت حضرت امیرالمؤمنین(ع)، اینک در حضرت مهدی(عج) خلاصه می شود؟ و آن حضرت تنها صراط مستقیم ولایت است؟

مگر نه این است که اگر به دنبال راه نجات و رهایی از گرفتاری های مادّی و معنوی هستیم تنها باید به آخرین بازمانده اهل البیت(ع) تمسک پیدا کرده و از آن بزرگوار استمداد نمائیم؟

آری؛ تنها راه نجات از نابودی و هلاکت در دوران غیبت، تمسک به ولایت و امامت آن بزرگوار (عج) و زیاد دعا نمودن برای تعجیل ظهور آن حضرت است.

منبع:

www.porseman.org

1. فرائد السبطین؛ جلد 2 ص312

/ 7 نظر / 5 بازدید
گرفت یار

مگر نه اینست که در دوران غیبت و محروم بودن از حضور حضرت باید از ولایت مطلقۀ فقیه تبعیت کنیم؟؟ اللهم عجل لولیک الفرج اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای آمین. عید پربرکت[گل] التماس دعا.

بصيرت

عيد کمال دين . سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصايت و ولايت امير المومنين عليه السلام بر شيعيان و پيروان ولايت خجسته باد

ali

سلام مطلب بسيار زيبايي بود التماس دعا يا علي

مرواریدهای سرخ

سلام گرامی باپست "مادر جان کجا میروی؟"بروزم ومنتظرحضورگرمتان التماس دعا+شهادت

حرف تو

سلام تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت "حرف تو" " آخرین یادگار غدیر" با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/17101 در این سایت انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت حرف تو به شما: "امام صادق (علیه‌السلام): كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمى‏شود." یا علی