ای تک سوار مرکب عشق

بسم رب المنتظر

درجاده ای به بلندای تاریخ در انتظارت نشسته ام

و تو ای تک سوار مرکب عشق در راهی!

دیوار دل به سوی توست، در پس کوچه های فراق و غربت زار و پریشان به دنبالت می گردم. ای نیاز روحانی من از مرزهای جغرافیای عرفانی تو را می خوانم و عاجزانه ترین نگاه ها را نثارت می کنم. ببین که ضمیر دلم بی تو کویر تنهایی است کجایی ای ترنم زیبای بهاری!

ای بهانه ی بارش ابرها، ای صدای خفته ی زمین به گوش فلک، ای بلند سرو سروستان طلاها آخر چقدر طولانی است سفرت، آن روز که برای اولین بار رفتی نمی دانستم سفری چنین طولانی در پیش داری، شاید آن روز خودت هم نمی دانستی، بیا نگاه کن شب بوها دیگر باز نمی شوند چقدر سخت است انتظار، اصلا انتظار چه واژه ی غریب و تنهایی است انگار که این واژه را فقط برای تو آفریده اند همچنان تو دوری دورتر از دور!

خدایا این شب ظلمانی کی تمام می شود و سحر سوار بر مرکب از راه می رسد! ای امید امیدواران و ای مهمین دل های خسته. ای شمس عالم افروز که با نقاب غیبت به پشت ابرها بیا ! بیا! دیگر زمین به سختی نفس می کشد، صدای ناله ات از دور می آید، کجایی؟

و تو را می بینم بیا و از خود برایم بگو، از دردی که دردل داری، ساعت ها  از غم ایام برایت شکوه کردم، ناله کردم و گریستم. به کدامین آغاز پرکشیدم. از دور در امواج و تلاطم پی تو می گردم رازدار نفحات الانس. ای نیاز روحانی من! اما می دانی، می دانم که می آیی در صبحی زیبا دلم را چراغانی می کنی.

در انتظار آن لحظه سبز ندبه می خوانم:

« این الشموس الطالعه، این الاقمار المنیره، این بقیة الله»

ای معشوق من در دام بلا گرفتار شدم و سلاحی جز گریه ندارم. کجاست روزی که چون غزال ها شادان جست و خیز داشته باشم اما اکنون کاروان عشق رفت و من جا ماندم.

ای سبز! آن لحظه ای که نامت را بر زبان می آورم دور باد آن لحظه ای که فراموشت کنم و نفرین برساعتی که بی تو بیاسایم نامه ای بر جویده ای از اطلس نوشتم و روی آن تمبری از یاس چسباندم و با اشک روی چمن پست می کنم.

 « همه شادی وعشرت باشد ای دوست

در آن خانه که مهمانش تو باشی»

/ 3 نظر / 10 بازدید
الهه

سلام وبلاگ معنوی و دلنشینی دارین بهتون تبریک میگم ایمان دارم که امید همه منتظران ازینجا عبور می کند به منم سر بزنین به کلیپ صوتیمم حتما گوش کنین خالی از لطف نیست اگر مایل به تبادل لینک باشید منو با اسم دلنوشته های الهه لینک کنید منتظرم یا حق[گل]

کوثر

معرفت،محبت و انتظار سه کلمه زیبا با نام مهدی (عج) در خاطر ما زنده می شود. انتظار ، بدون محبت و معرفت بی معناست. سلام دوست عزیز برای حاجی بخشی که زمانه اش گذشته بود...به روزم به امید صبح ظهور... اللهم عجل لولیک الفرج

کوچه امید

انتار چه واژه ی غریب و تنهایی است خیلی غم انگیزه غریب و تنهایی سلام دوست خوبم به امید ظهور مولامون اللهم عجل لولیک الفرج